سایت شیک : طراحی سایت

توسعه شبكه انتقال و IP، لزوم زیرساخت شبكه ملی اطلاعات است

توسعه شبكه انتقال و IP، لزوم زیرساخت شبكه ملی اطلاعات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه توسعه شبکه انتقال و IP کشور بعنوان زیرساخت شبکه ملی اطلاعات یک لزوم است، اظهار داشت: البته هم اکنون در بعضی از نواحی شبکه IP به ۶۰ درصد ظرفیت خود رسیده است و برای توسعه آن باید اقدام و برنامه ریزی شود.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با اعضای هیات مدیره شرکت زیرساخت که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه پیشبینی باری که روی شبکه به علت بیماری کرونا به وجود آمد، غیر قابل انتظار بود، اظهار داشت: انتظار این حجم از ترافیک را روی شبکه نداشتیم و با این که مدیریت این حجم از ترافیک کار دشواری بود، ولی کمترین شکایت در حوزه اپراتورها را در این دوران از شرکت زیرساخت داشتیم.
وی ضمن اشاره به نقش شرکت ارتباطات زیرساخت مدیران و کارمندانش برای توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در سال گذشته، اظهار داشت: سال قبل کارهای بزرگی مانند گسترش مراکز داده و DNS، توسعه مراکز داده (IXP) در نواحی چندگانه کشوری و پروژه های امنیت سایبری به سرانجام رسید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال جدید باید بعضی از برنامه ها را به جدیت دنبال نماییم، اضافه کرد: توسعه شبکه انتقال و IP کشور بعنوان زیرساخت شبکه ملی اطلاعات یک لزوم است، البته هم اکنون در بعضی از نواحی شبکه IP به ۶۰ درصد ظرفیت خود رسیده است و برای توسعه آن باید اقدام و برنامه ریزی شود.
آذری جهرمی ساخت منطقه ویژه ارتباطات و فناوری اطلاعات را با عنایت به دستور اخیر مقام معظم رهبری برای تعامل با شرکتهای بین المللی حایز اهمیت ویژه دانست و اظهار داشت: این منطقه از اجزای شبکه ملی اطلاعات است و مقدمات آزادسازی و فروش اینترنت شرکت زیرساخت را هم فراهم می آورد و باید تا اردیبهشت ماه تایید مرکز ملی فضای مجازی را برای ساخت آن بگیریم.
او همینطور در جلسه مجازی با اعضای هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ضمن تشکر از اقدامات خوبی که پارسال در سازمان فناوری اطلاعات شروع شده و به سرانجام رسید، اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائلی که سال قبل در دستور کار قرار داشت شبکه ملی اطلاعات بود که انصافاً اقدامات خوبی در این عرصه انجام شد که جای تقدیر و تشکر دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در حوزه امنیت سایبری، دولت الکترونیکی و پشتیبانی از کسب و کارها با استقرار کامل طرح نوآفرین هم شاهد اقدامات خوبی بودیم و انتظار می رود در شش ماه پایانی دولت پروژه های باقی مانده به سرانجام و نقطه مطلوبی برسند.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه برای خدمت روز اول و آخر معنا ندارد تاکید کرد: تمام روزهای باقی مانده تا آخر دولت برای ما باید روز ویژه ای باشند و همه ما باید این روزها را به شکل مسابقه دو امدادی در نظر بگیریم و توجه داشته باشیم که مقرر است چوبی را به دست دونده بعدی بسپاریم؛ ازاین رو برای موفقیت کشور همه باید تلاش نماییم تا رکورد خوبی از خودمان به جا بگذاریم.
او همینطور ضمن تاکید باردیگر بر تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده در حوزه شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی، امنیت سایبری و پشتیبانی از کسب وکارهای حوزه اقتصاد دیجیتال تاکید کرد که در زمان باقی مانده تبیین و مستندسازی دستاوردها و نوع نگاه به توسعه هم باید به صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد.1400/01/20
12:49:20
5.0 / 5
1224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک