سایت شیک : طراحی سایت

بزرگترین شركت های فناوری جهان كدامند؟

بزرگترین شركت های فناوری جهان كدامند؟

سایت شیک: شرکت های فناوری در سال های اخیر به یک پیشران برتر در رشد اقتصادی، ذائقه مصرف کننده و بازارهای مالی تبدیل گشته اند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، بعنوان مثال ارزش سهام بزرگترین شرکت های فناوری بعنوان یک گروه، از ارزش کل بازار در یک دهه گذشته به میزان شایان توجهی سبقت گرفته است. این امر تا حدودی به این علت بوده که فناوری به شکل عمده نحوه ارتباط افراد، مصرف اطلاعات، خرید، تعاملات اجتماعی و کار کردن افراد را متحول کرده است.

شرکت های حوزه فناوری در تحقیقات و توسعه و تولید کالاها و خدمات مبتنی بر فناوری فعالیت دارند. این شرکتها نرم افزار ساخته و کامپیوتر ها و دستگاه های موبایل و دستگاه های خانگی را طراحی و تولید می کنند. همین طور محصولات و خدمات در رابطه با فناوری اطلاعات را فراهم می کنند.

وب سایت اینوستوپدیا در گزارشی به بررسی ۱۰ شرکت برتر در حوزه فناوری برمبنای درآمد آنها در ۱۲ ماه گذشته پرداخته است. این شرکتها محدود به شرکت هایی هستند که سهامشان در آمریکا یا کانادا معامله می شود. تنها استثنای این لیست سامسونگ است که اهمیت بیش از حدش موجب شد نتوان آنرا نادیده گرفت.

بعضی از شرکتها خارجی ممکنست است به صورت نیم سالانه گزارش دهند و بنابراین ممکنست گزارشهای مالی آنها با تاخیر بیشتری منتشر شود. شایان ذکر است که شش شرکت از میان بزرگترین شرکتها فناوری جهان، آمریکایی هستند، دو شرکت ژاپنی، یک شرکت کره جنوبی و یک شرکت تایوانی هست. هیچکدام از بزرگترین شرکت های فناوری این لیست از سرزمین اصلی چین نیستند. این آمار آخرین بار در ۱۳ ماه می سال ۲۰۲۰ به روز شده است.

۱- اپل

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۶۸ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۵۷.۲ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱.۴ تریلیون دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۵۹.۸ درصد

بورس: نزدک

شرکت اپل محصولات فناوری مصرفی متنوعی شامل تلفنهای هوشمند، کامپیوتر های شخصی، تبلتها، دستگاه های پوشیدنی، دستگاه های سرگرمی خانگی و موارد دیگر را طراحی، تولید و به بازار عرضه می کند. برخی از محبوبترین محصولات این شرکت شامل تلفنهای هوشمند آیفون و کامپیوتر های مک هستند. اپل همین طور فروش خدماتش را به میزان شایان توجهی توسعه بخشیده است. این شرکت فروشگاه های محتوای دیجیتالی را اداره می کند و اخیراً چندین سرویس پخش شامل اپل پلاس را راه اندازی کرده است.

۲- سامسونگ الکترونیکس

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۹۷.۵ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۸.۴ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۳۲۵.۴ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۱۷.۲درصد

بورس: بازار سهام کره

شرکت سامسونگ الکترونیکس با اپل و سایر شرکت های فناوری بزرگ جهان در حوزه های کلیدی رقابت می کند. این شرکت در کسب و کارهای گسترده شامل محصولات الکترونیکی مصرف کننده و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارد. این شرکت کره ای تلفن همراه، تبلت دستگاه های پوشیدنی، محصولات واقعیت مجازی، تلویزیون تئاتر خانگی، کامپیوتر، چاپگر، دستگاه های خانگی و محصولات دیگر را می فروشد. سامسونگ بیشتر برای تلفنهای هوشمند گلکسی محبوب خود شناخته شده است.

۳-هون های پریسیژن اینداستری (فاکسکان)

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۷۳.۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۳.۷ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۳۶ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۰.۷ درصد

بورس: فرابورسی

شرکت هون های پرسیژن اینداستری که با نام فاکسکان شناخته می شود، یک شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی چند ملیتی مستقر در تایوان است. این شرکت محصولات الکترونیکی و قطعات الکترونیکی را جهت استفاده در تجهیزات، خودرو، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع محصولات الکترونیکی مصرفی تولید می کند. فاکسکان تولیدکننده قراردادی محصولات اپل بوده و بخش اعظمی از گوشی های آیفون این شرکت را تولید می کند.

۴- مایکروسافت

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۳۸.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۴۶.۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱.۴ تریلیون دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۴۵.۵ درصد

بورس: نزدک

مایکروسافت یک سازنده و مجوز دهنده نرم افزار، دستگاهها و راهکارها بوده و برای نرم افزار ویندوز و مجموعه آفیس خود شناخته شده است. مایکروسافت سهم رو به رشدی از سود و درآمد خودرا از رایانش ابری به دست می آورد و پلت فرم ابری به نام آزور را طراحی نموده است. مایکروسافت همین طور مالک سایت شبکه اجتماعی محبوب لینکدین برای جویندگان کار است.

۵- دل تکنولوژیز

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۹۲.۲ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۴.۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۳۱.۲ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۳۷.۱ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

شرکت دل، نرم افزار، محصولات فناوری اطلاعات و خدمات را طراحی، تولید و در سراسر جهان به فروش می رساند. این شرکت کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ، راهکارهای ذخیره سازی، نصب جدید و سنتی و محصولات شبکه را نیز عرضه می کند. همین طور راهکارهای مدیریت ابری و پلت فرم ابری را می فروشد. دل برای محصولات کامپیوتر شخصی خود بیشتر شناخته شده است.

۶- سونی

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۹.۳ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۸۰ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۳۲.۴ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

سونی یک شرکت فناوری ژاپنی است که محصولات الکترونیکی برای مصرف کنندگان، متخصصان و بازارهای صنعتی سراسر جهان طراحی و تولید می کند. این شرکت محصولاتی نظیر کامپیوتر های شخصی، تلفنهای همراه، کنسولهای بازی ویدیویی، نرم افزار و دوربینهای ویدئویی را می فروشد. تولید کننده و فروشنده کنسول بازی ویدیویی محبوب پلی استیشن است.

۷- اینترنشنال بیزنس ماشین (IBM)

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۶.۵ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۹ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱۰۶.۸ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۱.۸ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

شرکت IBM یک شرکت خدمات و راهکارهای یکپارچه است که از آن بعنوان Big Blue هم یاد می شود. این شرکت راهکارهای فناوری اطلاعات و نرم افزار را جهت استفاده های مختلف همچون خدمات بهداشت و درمان و مالی، اینترنت اشیا، هواشناسی، امنیت و همین طور خدمات رایانش ابری را عرضه می کند. این شرکت بیشتر برای کامپیوتر های واتسون قدرتمند خود شناخته شده که مجموعه ای از خدمات هوش مصنوعی آماده تشکیلاتی، اپلیکیشنها و ابزارها است.

۸- اینتل کورپ

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۵.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۲.۷ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۴۷.۲ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۲۹.۳ درصد

بورس: نزدک

شرکت اینتل یک تولید کننده جهانی تراشه های کامپیوتر بوده و فراهم کننده راهکارهای رایانش، شبکه یا نتورکینگ، ذخیره سازی داده و ارتباطات است. این شرکت محصولات پلت فرم برای بازارهای ابری، سازمانی و زیرساخت ارتباطات عرضه می کند. اینتل همین طور فلش مموری، نیمه رسانا های قابل برنامه ریزی برای نوت بوکها و دستگاه های موبایل و کامپیوتر های رومیزی عرضه می کند. این شرکت بیشتر برای پردازنده های قدرتمندی که در کامپیوتر های شخصی در سراسر جهان بکار رفته و توسط شرکتها و مصرف کنندگان استفاده می شود، شناخته شده است.

۹- پاناسونیک کورپ

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۰.۴ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۲.۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱۷.۴ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۱۰.۶ درصد

بورس: فرابورسی

شرکت پاناسونیک یک سازنده، تولید کننده و خدمات دهنده محصولات الکترونیکی ژاپنی برای بازار مصرفی، کامپیوتر های شخصی، تبلتها و پروژکتورها است. پاناسونیک همین طور دستگاه هایی مانند تهویه هوا، تلویزیون یخچال و ماشین لباسشویی نیز تولید می کند.

۱۰- شرکت HP Inc

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۵۸.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۱.۳ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۱۹.۵ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

سازنده و فروشنده محصولات مورد استفاده برای رایان

شرکت اچ پی سازنده و فروشنده محصولات مورد استفاده در رایانش شخصی، تصویر و چاپ و همین طور فناوری ها، راه حل ها و خدمات مرتبط می باشد. این شرکت کامپیوتر های شخصی، ورک استیشن ها و دستگاه های قابلیتی تجاری عرضه می کند و بیشتر برای چاپگرها و دستگاه های اسکن که توسط شرکتها و مصرف کنندگان سراسر جهان استفاده می شود، شناخته شده است.

منبع:

1400/01/10
23:29:34
5.0 / 5
1366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک