سایت شیک : طراحی سایت

استخراج و مبادله رمزارزها در هند ممنوع می شود

استخراج و مبادله رمزارزها در هند ممنوع می شود

سایت شیک: دولت هند به دنبال به تصویب رساندن قانونی می باشد که تحت آن رمزارزها ممنوع شده و هر کسی که در این کشور به استخراج، مبادله یا نگهداری رمزارزها بپردازد، جریمه خواهد شد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، یک مقام هندی آگاه به رویترز اظهار داشت: این لایحه قانون که یکی از سخت گیرانه ترین سیاستهای دنیا مقابل رمزارزهاست، نگهداری، صدور، استخراج، تجارت و انتقال داراییهای دیجیتالی را جرم اعلام خواهدنمود.

این اقدامات مطابق با برنامه دولت هند است که در ژانویه خواهان ممنوعیت رمزارزها خصوصی مانند بیت کوین شد در صورتیکه سرگرم کار روی یک ارز دیجیتالی رسمی است. اظهارات اخیر دولت هند سرمایه گذاران را امیدوار کرده بود که مقامات ممکنست نرمش بیشتری در مقابل این بازار پررونق نشان دهند.

در مقابل، این لایحه به دارندگان رمزارزها شش ماه برای فروش آنها مهلت می دهد و بعد از آن، در اختیار داشتن رمزارزها مشمول جریمه خواهد شد.

مقامات هندی مطمئن هستند که این لایحه بعنوان قانون تصویب خواهد شد برای اینکه دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند اکثریت کرسیهای پارلمان را در اختیار دارد.

اگر این ممنوعیت بعنوان قانون به اجرا گذاشته شود، هند اولین اقتصاد بزرگی خواهد بود که نگهداری رمزارز در آن غیرقانونی می باشد. حتی چین که استخراج و مبادله رمزارزها را ممنوع کرده است، نگه داشتن آنها را جرم اعلام نکرده است.

بیت کوین که بزرگترین رمزارز دنیاست، شنبه هفته جاری به رکورد ۶۰ هزار دلار صعود کرد. با افزایش پذیرش آن برای پرداخت پول و حمایت چهره های برجسته ای مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ارزش این رمزارز امسال حدودا دو برابر شده است.

در هند با وجود تهدید دولت برای ممنوعیت رمزارزها، حجم مبادلات آنها بالا رفته و طبق یک برآورد صنعتی، هشت میلیون سرمایه گذار ۱۰۰ میلیارد روپیه معادل ۱.۴ میلیارد دلار داراییهای رمزارز دارند. با این وجود آمار رسمی در این زمینه موجود نیست.

مقامات بلندپایه هند رمزارزها را کلاهبرداری در سرمایه گذاری خوانده اند اما نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند ماه جاری با اشاره به اینکه ما به دنبال راههای هستیم که بوسیله آنها تجاربی در دنیای دیجیتالی و رمزارز داشته باشیم، تا حدودی از نگرانی سرمایه گذاران کاسته بود.

اما این مقام هندی آگاه که مایل نبود نامش فاش شود، به رویترز اظهار داشت: برنامه دولت، ممنوعیت رمزارزهای خصوصی و همزمان ترویج بلاک چین بعنوان یک فناوری پایگاه داده مطمئن است که ستون فقرات رمزارزها شمرده می شود و سیستمی است که بگفته کارشناسان، مبادلات بین المللی را متحول می کند.

بر اساس گزارش رویترز، یک کمیته دولت هند در سال ۲۰۱۹ مجازات حداکثر ۱۰ سال حبس برای افرادی که رمزارزها را استخراج، نگهداری، منتقل یا معامله می کنند، پیشنهاد داده بود. این مقام هندی درباره این که آیا لایحه جدید شامل مجازات زندان است، توضیح نداد و اظهار نمود جزئیات بیشتر در دست بررسی قرار دارند.

منبع:

1399/12/26
20:20:48
0.0 / 5
1429
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک