سایت شیک : طراحی سایت
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می نماییم

در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می نماییم

به گزارش سایت شیک رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه در فضای مجازی پرمخاطره ای تنفس می نماییم، بر ضرورت اعمال حاکمیت در پلت فرم های خارجی و اجبار آنها به اجرای قوانین کشور، تاکید نمود.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد قمی در ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک که شنبه شب به صورت آنلاین توسط دانشگاه امام صادق (ع) و جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک برگزار شد، اظهار داشت: تصور تاثیر فضای مجازی بر زیست ظاهری ما، ترسیم دقیقی نیست چون که فضای مجازی می تواند هویت زندگی بشر را تحت تاثیر قرار دهد و روی حیات انسان تاثیر بگذارد.
وی به اثرات فضای مجازی بر تلالو اندیشه های اسلامی اشاره و تصریح کرد: باید ظرفیت های فضای مجازی را جدی گرفت.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه محیط زیست فضای مجازی باید پاک باشد، تصریح کرد: مراقبت در فضای مجازی امری ضروریست و نباید آنرا به آسانی تلقی نمود. نباید در این فضا مخاطرات و دشمنی ها را دست کم بگیریم.
حجت الاسلام قمی با تکیه بر اینکه اثرگذاری فضای مجازی در زیست کاربران باید تسریع شود، اضافه کرد: باآنکه باید در این فضا نگاه رو به جلو داشته باشیم اما توجه به این مورد هم مهم می باشد که الان شاخصهای سلامت در فضای مجازی اوضاع خوبی را تصویر نمی کنند.
وی به حضور پررنگ کاربران ایرانی در سکوی آمریکایی اینستاگرام اشاره نمود و اظهار داشت: این پلت فرم آمریکایی الان بالاترین سهم از ترافیک اینترنت کشور را به خود اختصاص داده و لایه های مستهجن آن به آسانی در دسترس کودکان قرار دارد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار تأسف کرد: فضای پلتفرمی اینستاگرام، آزاد و بدون مدیریت و کنترل در اختیار کودکان قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه در فضای مجازی پرمخاطره تنفس می نماییم، افزود: الان شاهد می باشیم که یک خواننده مستهجن بیشترین مخاطب کودک و نوجوان ما را به خود اختصاص داده و محتوای ناسالم را در اختیار این قشر قرار می دهد.
حجت الاسلام قمی با طرح این سوال که کدام کشور غربی حاضر به حضور کودکان در فضای مستهجن مجازی است؟ اظهار داشت: ما حتی در مورد اینکه چگونه کودکانمان به شبکه «شاد» دسترسی داشته باشند باید بیشتر می اندیشیدیم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: دغدغه ما در فضای مجازی تنها ناسازگاری محتوای این فضا با احکام شرعی نیست. این فضا پر از مخاطره است و حتی کشورهای غربی هم نسبت به محتوای این فضا، ملاحظاتی دارند.
وی اظهار داشت: باآنکه معتقدیم که باید نگاه بلند برای توسعه فضای مجازی داشت اما نباید از صیانت کاربران در این فضا صرف نظر کرد.
حجت الاسلام قمی بر ضرورت اعمال حاکمیت روی پلت فرم های فضای مجازی و هم اجبار آنها به اجرای قوانین کشور تصریح کرد و اظهار داشت: اجبار پلت فرم ها به اجرای قوانین کشور، به مثابه استقلال کشور است.
وی ضمن اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی در مورد صیانت از فضای مجازی عنوان کرد: این سازمان باید بیشتر سرمایه خویش را در راه ایجابی تولید محتوای فاخر قرار دهد و فقط وظیفه سلبی نداشته باشد. سازمان تبلیغات اسلامی باید مولد هوای پاک فضای مجازی باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به دردمندی و دغدغه مندی در حوزه فضای مجازی، اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در پیاده سازی اهداف محتوایی طرح کلان شبکه ملی اطلاعات که بر عهده حاکمیت گذاشته شده است، خویش را مسئول می داند.
وی اظهار داشت: در حاکمیت فضای مجازی، مردم سالاری دینی هم نقش مهمی دارد و هر زمان که مردم پای کار آمدند ما شاهد پیشبرد اهداف نظام بوده ایم. در این حوزه هم مردم باید پای کار بیایند و پاکسازی فضای مجازی را مطالبه کنند.
حجت الاسلام قمی اضافه کرد: در کنار آن، اراده مردم در تولید، عرضه و ترویج محتوای فضای مجازی هم در درجه اهمیت است و سازمان تبلیغات اسلامی حامی حضور مردم در این فضا است. ما در کنار سایر دستگاه ها در این خصوص کوتاهی نخواهیم کرد و مکلف به کوشش برای صیانت از فضای مجازی کشور هستیم. البته با عنایت به شرایط اخیر به وجود آمده در این فضا، به نظر می آید که توجهات به ضرورت پاکسازی و صیانت از این فضا بیشتر شده و میتوان با اهتمام بیشتر در این راه قدم برداشت.


منبع:

1399/12/17
23:47:39
0.0 / 5
1221
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک