سایت شیک : طراحی سایت
در جلسه كمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با كرونا به ریاست روحانی اعلام شد؛

ممنوعیت ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در روزهای نوروزی

ممنوعیت ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی در روزهای نوروزی

سایت شیک: دستورالعمل هماهنگی مدیریت و مسئولیت پذیری سفرهای نوروزی در وضعیت کرونا، روز پنجشنبه(۱۴ اسفند) در جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور بررسی گردید.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، در قالب این دستورالعمل که توسط قرارگاه عملیاتی و با مشارکت کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده، پیشبینی شده که تمامی ترددها و سفرها به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع می باشد.
کمیته بهداشتی و درمانی هم موظف شد، اقدامات لازم را برای بازبینی در پروتکلهای بهداشتی در رابطه با سفر، اقامتگاه ها، مراکز تفریحی و محیط های کسب و کار و نظارت دقیق بر روند اجرای این پروتکل ها، انجام دهد.
قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا هم موظف شدند بر تغییر وضعیت احتمالی استان ها در خلال سفرهای استانی و هماهنگی میان دستگاه ها همچون نیروی انتظامی، وزارت خانه های میراث فرهنگی و راه و شهرسازی برای کنترل تردد افراد با تست مثبت کرونا و برخورد با خاطیان عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی، اقدامات لازم را با نهایت دقت انجام دهند.
رئیس جمهور در همین ارتباط ضمن اشاره به تجارب به دست آمده طی یک سال گذشته و در عین حال دومین نوروزی که کشور گرفتار پاندمی کووید_ ۱۹ است، اظهار داشت: با استفاده از این تجربیات و همینطور رعایت دقیق و جدی پروتکل ها و پیش گرفتن زندگی سازگار با کرونا می توان، تعطیلات در رابطه با نوروز را با اجرای پروتکل ها برگزار کرد.
دکتر روحانی تصریح کرد: باآنکه سفارش جدی متخصصان، فعالان و مسئولان بهداشتی کشور، عدم رفت وآمد غیرضرور بخصوص برای افراد خطرپذیر است و بسیاری نگرانی ها که در مورد شیوع بیماری با عنایت به رفت وآمدهای نوروزی وجود دارد، اما میتوان با اتکاء بر مسئولیت پذیری جامعه و مردم و حساسیت هایی که نسبت به حفظ سلامت وجود دارد، امیدوار بود که با رعایت دستورالعمل ها، امکان تردد در روزهای نوروز به شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم گردد.
رئیس جمهور از کمیته تبلیغات خواست با همکاری قرارگاه و کمیته بهداشتی و درمانی، طی یک برنامه ریزی تبلیغی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، تمامی جزئیات دستورالعمل در رابطه با ایام نوروز، اطلاع رسانی و آموزش داده شود تا مردم به هیچ وجه نسبت به وضعیت های مختلف در مورد اجازه و یا ممنوعیت تردد به شهرهای با وضعیت های چهارگانه گرفتار ابهام نشوند و بتوانند به صورت دقیق برای خود برنامه ریزی کنند.
دکتر روحانی به این کمیته همینطور مأموریت داد با همکاری صدا و سیما و وزارت خانه های ارتباطات و فرهنگ و ارشاد و به کارگیری تمامی ظرفیت های رسانه ای کشور، امکان پخش برنامه های نشاط آور متناسب با ایام شادی و تعطیلات نوروزی همچون نمایش فیلمها، اکران های متناسب سینمایی و کنسرتهای آنلاین را فراهم آورد.
رئیس جمهور ضمن اشاره به بررسی های به عمل آمده از وضعیت های مختلف در جامعه، خاطرنشان کرد: مقاومت، صبر و تحمل مردم در یک سال قبل در مقابل فشار شدید اقتصادی در دوره تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، ستودنی است و باید قدردان چنین مردمی باشیم.
دکتر روحانی اظهار داشت: میزان فشاری که بر مردم وجود دارد از جانب مسئولان و دولت قابل درک است و تمامی تلاش دولت این است که در عین حفظ سلامت بتواند در شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی، عوارض اجتماعی و اقتصادی کرونا را هم کنترل کند و همواره تلاش داشته که کمترین عوارض متوجه زندگی مردم شود و تمامی اقداماتی که در این حوزه انجام گرفته، با قدرت تداوم می یابد.
رئیس جمهور اضافه کرد: تمامی دستگاه ها در دولت و سایر قوا باید با هماهنگی و اقدامات منسجمی که انجام می دهند موجبات کاهش فشارهای حاشیه ای و یا غیرمرتبط شوند و اجازه ندهند که درگیری های جناحی و یا سلایق خاص افراد، عوارض ناخواسته ی جنگ اقتصادی و کرونا بر مردم را تشدید کند.
دکتر روحانی در ادامه بعد از گزارش کمیته اقتصادی در مورد مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد عرضه سه خدمت عمومی با بیشترین تقاضای مردمی در بستر سکوی دولت همراه، و معرفی وزارت راه و شهرسازی و سازمان تأمین اجتماعی بعنوان پیشروترین دستگاه ها در اجرای این مصوبه، دستگاههای مسوول را موظف کرد نسبت به پیوستن به سکوی دولت همراه و اجرای مصوبه ستاد کرونا تسریع کنند و کارگروه های مختلف در این خصوص مأموریت یافتند بر حسن اجرای این مصوبه نظارت و اقدامات اجرایی را انجام دهند.
رئیس جمهور تاکید کرد که باید به دقت وضعیت و شرایط جدید بیماری در ارتباط با ویروس جهش یافته کرونا را رصد کرده و مداخله مناسب را انجام داد.
منبع:

1399/12/15
12:56:47
0.0 / 5
1333
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک