سایت شیک : طراحی سایت

متوسط سرعت اینترنت موبایل در ایران به 26 مگ رسید

متوسط سرعت اینترنت موبایل در ایران به 26 مگ رسید

سایت شیک: متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل تا اختتام اولین ماه سال 2021 در ایران، 26.09 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 85 از میان 140 کشور می رساند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود. طبق اطلاعات وب سایت Speedtest که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند، تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۷.۲۰ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۷ مگابیت برثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۴۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۲.۳۱ مگابیت برثانیه بود.
طبق آخرین آمار، تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۸۳.۰۳ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۷۱.۲۶ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۷۰.۶۵ مگابیت برثانیه)، چین (۱۴۹.۶۸ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (۱۱۵.۸۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور ( ۲۴۷.۵۴ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۲۹.۴۵ مگابیت برثانیه)، تایلند (۲۲۰.۵۹ مگابیت برثانیه)، رومانی (۱۹۸.۰۱ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۹۰.۳۲ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۰۹ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۵ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در حالیست که در ماه دسامبر ۲۰۲۰، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۳۰ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۳۹ مگابیت برثانیه بود.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اوکراین و مائوروتیوس کندتر و از فیلیپین و عراق سریع تر است.هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۴۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۱ از ۱۷۵ کشور می رساند. در حوزه اینترنت ثابت در ماه دسامبر، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۸.۳۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۱۳ مگابیت برثانیه بود.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از توگو و هندوراس کندتر و از صحرای غربی و نیکاراگوئه سریع تر است.


منبع:

1399/12/03
12:36:57
0.0 / 5
1301
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک