سایت شیک : طراحی سایت
مدیرعامل شركت ملی پست:

پست می تواند به زیرساخت دیجیتال كشور تبدیل گردد

پست می تواند به زیرساخت دیجیتال كشور تبدیل گردد

به گزارش سایت شیک مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به راه اندازی اولین «پست، موزه و مدرسه»، اظهار نمود: فضای آموزشی اختصاص یافته در این مجموعه، می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گرفته و پست را به زیرساخت دیجیتال تبدیل کند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، رمضانعلی سبحانی فر در مراسم افتتاح اولین «پست، موزه و مدرسه» جهان در رشت، اظهار نمود: ایران از یک میراث فرهنگی غنی برخوردارست که قدمت و تاریخ آن به دوران هخامنشیان بر می گردد، در صورتیکه قسمتی از هویت ما وابسته به این میراث فرهنگی است ولی متاسفانه در بیان این فرهنگ خصوصاً در حوزه پست، غفلت شده است.
وی ادامه داد: شعار «نه برف، نه باران، نه گرما و نه تاریکی شب نمی تواند پیک های تندرو را از حرکت باز دارد» مربوط به دوران اولیه تاسیس پست در ایران است که بر پست نیویورک نقش بسته و نشانگر هویت و تاریخ پست است. ولی ما هنوز نتوانستیم به صورت کامل از آن بهره مند شویم.
معاون وزیر ارتباطات با اعلان اینکه امروزه پست با اهمیت ترین نقش ارتباطی را در جامعه دارد و شرکت ملی پست تلاش نموده با راه اندازی اولین پست، موزه و مدرسه و تجهیز این موزه با آثار و اشیای ارتباطی قدیمی احیا شود، اظهار نمود: فضای آموزشی اختصاص یافته در این مجموعه، می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گرفته و پست را به زیرساخت دیجیتال تبدیل کند.
به گزارش شرکت ملی پست، این مراسم بامداد امروز با حضور سیدمحمد احمدی شهردار رشت، محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، مسعود حلاج پور مدیرکل میراث فرهنگی گیلان و کیمیا تنهایی معاون استاندار گیلان و حسن عمیدی مدیرکل دفتر مدیرعامل، امور استانها و ارتباطات شرکت ملی پست انجام شد.
محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: این موزه نمایانگر هویت گیلان است و بی شک سبب جذب گردشگر و رونق گردشگری این شهر خواهد شد.
کیمیا تنهایی - معاون استاندار گیلان نیز ضمن قدردانی از زحمات مدیران و مسئولان شرکت ملی پست در راه اندازی اولین پست، موزه و مدرسه در رشت، اظهار داشت: چند ماه پیش در دیدار با استاندار گیلان وعده راه اندازی چنین پروژه ای داده شد و امروز شاهد تحقق این وعده و ثبت یادگاری زیبا از شرکت ملی پست در پیاده راه فرهنگی رشت هستیم.
حسن عمیدی - مدیرکل دفتر مدیرعامل نیز اظهار نمود: برمبنای اعلام اتحادیه پستی جهانی، می توان گفت برای اولین بار در جهان است که فاز نخست پست، موزه و مدرسه در رشت افتتاح می شود و امیدواریم با همت و همیاری مردم این شهر، به زودی شاهد راه اندازی فاز دوم آن نیز باشیم.
در این موزه گزیده تمبرهای قبل و پس از انقلاب، مجموعه ای از پاکت های تمبر و نامه های کمیاب خارجی و مجموعه ای از اقلام قدیمی موزه ای در حوزه ارتباطات به نمایش در آمده است. همزمان با شروع به کار اولین «پست، موزه و مدرسه» جهان در رشت، تمبر اختصاصی این مراسم رونمایی گردید.
منبع:

1399/11/19
22:25:43
0.0 / 5
1109
تگهای خبر: آموزش , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک