سایت شیک : طراحی سایت
در نخستین نمایشگاه مجازی صورت می گیرد

معرفی توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی

معرفی توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی

به قول رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات، نمایشگاه مجازی ایران می تواند با حذف محدودیت های مکانی و زمانی باعث کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات فعالان اقتصادی در سرتاسر جهان می شود.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، اولین نمایشگاه مجازی از توانمندی های تولیدی و صادراتی فعالان اقتصادی کشور با حمایت بخش خصوصی و دولتی از پنجم تا بیستم اسفندماه سالجاری برگزار می گردد.
در این راستا محمدرضا طلایی - رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران- در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ابزارهای فناورانه در دوره شیوع کرونا به کمک کسب و کارها آمده است، اظهار داشت: بهره بردن از این ابزراها باعث می شود تا معرفی شایسته ای از توانمندی های فعالان اقتصادی کشور در بخش های مختلف صورت بگیرد که این مورد هم باعث می شود شرایط اقتصادی سخت بنگاه ها رفته رفته رو بهبودی پیش برود.
وی با اشاره به اینکه حرکت به سمت استفاده از تکنولوژی های جدید باعث زنده ماندن فعالیتهای اقتصادی خواهد شد، اظهار داشت: سرعت استفاده از فناوری اطلاعات به واسطه شیوع کرونا در خلال یک سال تا جایی بالا رفت که کسب وکارهای سنتی صرف سبک کسب و کار خویش را تغییر دادند.
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران اظهار داشت: اتفاقی که در این دوره رخ داد، فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی را که ممکن بود سال ها به طول بیانجامد، تسریع کرد. بگونه ای که شاهد برگزاری وبینارها، جلسات آنلاین و دوره های آموزش آنلاین بودیم. حتی سیستم آموزشی دانش آموزان هم به همین سمت پیش رفته و هنوز هم ادامه دارد.
طلایی با بیان این مطلب اظهار نمود: در این راستا اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی تهران با ابتکار عمل مبادرت به برگزاری بزرگترین نمایشگاه مجازی کرده اند. این نمایشگاه از ۵ تا ۲۰ اسفند ماه و در بخش های بازرگانی و تجارت، صنعت، معدن، دانش بنیان، خدمات و نشر دیجیتال برگزار می گردد.
این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران به مزیت های این نمایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: نمایشگاه مجازی ایران می تواند با حذف محدودیت های مکانی و زمانی باعث کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات فعالان اقتصادی در سرتاسر جهان خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بازدید از این نمایشگاه مجانی است، خاطرنشان کرد: با عنایت به استقبال و هماهنگی های به وجود آمده با سفارتخانه های ایران در خارج از کشور، سفارتخانه سایر کشورها در ایران و اتاق های مشترک بازرگانی، بازدیدکنندگان خارجی هم می توانند از آخرین دستاوردهای بنگاه های ایرانی در این نمایشگاه آگاه شوند. این مورد می تواند گامی مهم برای توسعه صادرات غیرنفتی باشد.
منبع:

1399/11/16
12:53:54
0.0 / 5
1138
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک