سایت شیک : طراحی سایت

فرمان ترامپ برای محدودیت استفاده خارجی از خدمات ابری آمریكایی

فرمان ترامپ برای محدودیت استفاده خارجی از خدمات ابری آمریكایی

دونالد ترامپ در آخرین روز حضورش بعنوان رئیس جمهور آمریکا فرمان اجرایی را امضا کرد که هدف آن پیشگیری از استفاده از زیرساخت آنلاین آمریکایی توسط عوامل سایبری خرابکار خارجی برای انجام فعالیتهایشان عنوان شده است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این فرمان به وزارت بازرگانی آمریکا اختیار می دهد اجبار ثبت مبادلات خارجی را وضع کند و واکنشی به عملیات هک گسترده اخیر شمرده می شود که شرکت نرم افزاری سولار ویندز را آلوده کرد و از راه آن به شرکتها و سازمانهای حساس دولت آمریکا نفوذ صورت گرفت.

فرمان ترامپ به وزارت بازرگانی اجازه می دهد مانع از فعالیت شرکتهای زیرساخت آمریکایی در کشورهایی شود که از محصولات و خدمات آنها برای انجام فعالیت های سایبری مجرمانه - خواه توسط اشخاص یا دولت آن کشور - استفاده می شود.

همچنان این فرمان اجازه می دهد شرایط محدودکننده برای خارجیانی که حسابهایی در شرکتهای آمریکایی در آمریکا گشوده یا دارند و معلوم شده که که در فعالیت های سایبری مجرمانه دست داشته اند، اعمال شود.

وزارت بازرگانی وظیفه دارد در مدت شش ماه از صدور این فرمان، مقررات مربوطه را پیشنهاد کند اما مشخص نیست دولت بایدن چنین فرمانی را اجرایی خواهد نمود یا خیر.

بزرگترین حمله امنیتی سایبری تاریخ آمریکا ماه گذشته برملا شد که شرکت سولار ویندز در مرکز آن قرار داشت. هکرهای روسی مظنون به دست داشتن در این حمله شناخته شدند و ظاهرا با آلوده کردن آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه سولار ویندوز، موفق شدند به شبکه های داخلی حداقل ۲۰۰ مشتری این شرکت همچون سازمانهای دولتی آمریکا و شمار زیادی از شرکتهای خصوصی رخنه کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در عملیاتی که کارشناسان امنیت سایبر آنرا فوق العاده پیشرفته و پیچیده توصیف کردند، کد مخرب در آپدیت نرم افزار مدیریت شبکه "اوریون" سولار ویندوز جاسازی شد که حداکثر به ۱۸ هزار مشتری این شرکت ارسال شده بود.

منبع:

1399/11/02
23:21:42
0.0 / 5
1305
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک