سایت شیک : طراحی سایت

حمله جاسوس افزار جدید به كاربران اندروید و آیفون

حمله جاسوس افزار جدید به كاربران اندروید و آیفون

سایت شیک: پژوهشگران امنیتی بدافزار جدیدی با قابلیتهای جاسوسی و مراقبتی شناسایی کرده اند که نسخه های سیستمهای عامل اندروید و iOS را هدف می گیرد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این بدافزار که گون تاکت نام گرفته است، قابلیت جمع آوری اطلاعات قربانی نظیر شناسه های گوشی، تماسها، پیامکها، عکسها و اطلاعات مکان را دارد.

بدافزار گون تاکت که توسط شرکت امنیت موبایل لوک اوت شناسایی شده است هم اکنون بوسیله سایتهای تبلیغ کننده اپلیکیشنهای پیام رسان رایگان برای دسترسی به سرویسهای اسکورت منتشر می شود.

طبق گزارش لوک اوت، مخاطبان این سایتها فعلا کشورهای چینی زبان، کره و ژاپن هستند. بااینکه این بدافزار هنوز به فروشگاههای برنامه رسمی اپل و گوگل نرسیده اما نشانه هایی وجود دارد که کاربران اپلیکیشنهای آلوده به گون تاکت را دانلود می کنند.

اطلاعات جمع آوری شده از این اپلیکیشنها به سرورهای آنلاین تحت کنترل اپراتورهای گون تاکت ارسال می شود و بر اساس زبان مورد استفاده برای پنلهای ادمین این سرورها، لوک اوت بر این باور است که فعالیت گون تاکت توسط عوامل چینی زبان اداره می شود.

بر اساس گزارش زدنت، بااینکه هنوز شواهدی وجود ندارد اما اپوروا کومار، مهندس امنیت اطلاعات کارکنان در لوک اوت معتقد می باشد که اطلاعات جمع آوری شده توسط این جاسوس افزار ممکنست بعدا برای باج گیری از قربانیان استفاده گردد.
1399/09/28
15:45:41
5.0 / 5
1318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک