سایت شیک : طراحی سایت
در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

روایت آذری جهرمی از آخرین كوشش های یك اتاق فكر برای فیلترینگ اینستاگرام

روایت آذری جهرمی از آخرین كوشش های یك اتاق فكر برای فیلترینگ اینستاگرام

به گزارش سایت شیک وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اشاره به انتشار فیلم نوجوانی در اینستاگرام و با اعلان اینکه به من گفتند اتاق فکری می خواهد با انتشار این فیلم برای فیلترینگ اینستاگرام فشار بیاوردگفت: بجای دعواها به دنبال نجات کودک در معرض خطر باشیم.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به پخش ویدیویی مربوط به حضور یک نوجوان 14 ساله در لایو نامناسب اینستاگرامی، اظهار نمود: این ویدیو را برای من فرستادند و گفتند که اتاق فکری برنامه ریزی کرد تا به شکل گسترده ویدیو را پخشش کنند تا ابزاری شود برای حمله کردن به شما جهت فیلتر اینستاگرام. بله من هم 4 شب پیش این ویدیو را دیدم و پاسخم این بود که پالایش و فیلتر شبکه های مجازی با مجموعه های دیگر است و آنان در رابطه با این موضوعات مکانیزم های خودشان را دارند.
وی افزود: فیلم انصافا تلخ بود. به نظرم می رسد نهادهایی که مسئولیت امداد رسانی به کودکان را دارند باید به آن رسیدگی کنند. به نظرم باید به وضعیت ایشان و خانواده اش رسیدگی شود. من هم از همان سه چهار شب پیش خواسته ام که آدرسی از این خانواده پیدا کنند تا اگر بتوانیم با همکارانمان کمکی بکنیم. اصل مطلب نجات این کودک است. بجای دعوا کردن باید به نجات آنها فکر نماییم.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات اظهار داشت: نهادهایی که مسئولیت فرهنگ و تربیت را در دستور کار خود دارند باید پیگیری کنند تا این مشکلات پیش نیاید. سفارش من این است که نباید طوری وانمود نماییم که احساس ضد انقلاب این باشد که وضع کل مملکت همین است. اگر این مملکت کودکانی مثل ایشان دارد که باید به وضعیتش رسیدگی شود، که اساسا همین وضعیت هم آثار مشکلات دیگری در کشور است؛ شهید حججی و نوجوان های دین دار و معتقد به اسلام هم دارند. طوری وانمود نکنیم که انگار وضعیت تمامی نوجوان های ما این است.
منبع:

1399/09/26
13:29:09
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: اینستاگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک