سایت شیک : طراحی سایت

تجهیز همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا آخر سال

تجهیز همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا آخر سال

به گزارش سایت شیك وزیر ارتباطات ضمن اشاره به تسهیل دسترسی دانش آموزان به اینترنت اظهار داشت: وقتی متوجه مشكل حاد اینترنت در دو شهرستان استان زنجان شدیم و فهمیدیم كودكان این مناطق با مشكل آموزش مجازی مواجهند، تصور كردیم اینها بچه های خود ما هستند كه نمی توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشكلات این مناطق استفاده كردیم.


به گزارش سایت شیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور امام جمعه، استاندار و سرپرست اداره فناوری اطلاعات استان و مسؤلان مخابرات و همراه اول کشور برگزار شد، اظهار نمود: پروژه های ارتباطی استان زنجان پیشرفت خوبی داشته اند به صورتی که تابحال ۷۰ سایت برای ۹۵ روستا دایر شده است.
وی ضمن اشاره به تاسیس دو سایت جاده ای در این استان خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از مبلغ برای تأمین برق این سایت ها از جانب وزارت ارتباطات و ۵۰ درصد مابقی از سوی استانداری زنجان تقبل شده است. شرکت ایرانسل هم راه اندازی دکل را سریع در دستور کار خود قرار داده، تا دهه فجر این سایت های روستایی به پایان برسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در کوشش برای رفع مشکلات ارتباطی استان زنجان هستیم، تصریح کرد: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت دو شهرستان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجهند تصور کردیم اینها بچه های خود ما هستند که نمی توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا مشکلات ارتباطی استان هایی مانند: هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهیگلویه و بویراحمد، کردستان، فارس و زنجان رفع گردد.

تجهیز روستاها به اینترنت
وی ضمن اشاره به اینکه تا آخر سال جاری همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز می‎شوند بیان نمود: دوستان ما همه ظرفیت ها را به کار گرفته اند تا همه روستاهای بیشتر از ۲۰ خانوار از اینترنت بهره مند شوند. ما این نوع خدمت رسانی به مردم را نعمتی از جانب خدا می دانیم و از خداوند تشکر می نماییم.
اگر کرونا سال ۹۵ می آمد چه می شد؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال ۹۶ عمده روستاهای ایران از اینترنت محروم بودند تصریح کرد: گاهی اوقات مرور می کنم که اگر بیماری کرونا در سال ۹۵ به ایران می آمد چه میزان از دانش آموزان از تحصیل محروم می شدند؟ سلامت چه تعداد خانواده صدمه می دید؟ همکاران من در این سال ها زحمت کشیدند تا تعداد زیادی از روستاها از اینترنت بهره مند شوند.

آذری جهرمی ضمن اشاره به جوسازی و اغراق هایی که این روزها در فضای مجازی درباره ضعف اینترنت روستایی و اینکه عکسی در فضای مجازی رد و بدل می شود که در فلان روستا اینترنت وجود ندارد و برخی رسانه های داخلی هم منتظر هستند تا خدمات حوزه ارتباطات در توسعه اینترنت روستایی را نقد کنند، اظهار داشت: البته من به آنها حق می دهم تا ما را نقد کنند اما در کنار نقد باید خدماتی که عرضه شده است را بینند. در آن سو ضدانقلاب هم که منتظر سیاه نمایی است از این مورد سواستفاده می کند و همین مبحث سبب دلسردی همکاران تلاشگر من می شود.
وی افزود: افرادی که برای تسهیل دسترسی ارتباطی کوشیده اند پیش من گلایه می کنند که زحمات ما دیده نمی گردد و پاسخ من این است که مکدر نباشید و این عکس ها و اخبار را فرصت بدانید برای رفع کاستی ها و مشکلات. به همکارانم سفارش کردم تا گروهی درست نماییم و هر عکسی فارغ از اینکه حقیقت باشد یا کذب را در آن منتشر و پیگیری نماییم تا اگر مشکلی وجود داشت خیلی سریع پیگیری و رفع گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد به همه مدیران کل ابلاغ کرده که این بزرگترین فرصت است تا اشکالات را رفع نماییم و وقتی مردم تلاش شما را می بینند خوشحال می شوند.
آذری جهرمی درباره کسانی که به دنبال جوسازی رسانه ای هستند، اظهار داشت: کسانی که عکس ها و فیلمهای نقاط محروم را با هدف این مجموعه ارتباطات دلسوزی نداشتن همکاران من منتشر می کنند، از این مورد غافلند که ما هوشیاریم و همه مشکلات را می بینیم و پیگیری می نماییم و با این روش، توانمندی های مان به معرض نمایش گذاشته می شود. ما اعتقاد داریم رسیدن به کمال دو بعد دارد یکی شخصی و دیگری خدمت به خلق است که باعث تعالی انسان می شود. امیدوارم این اقدامات ما ذخیره خیر برای دنیا و آخرت باشد.

وی ضمن اشاره به افتتاح پروژه های ارتباطی استان زنجان در دهه فجر بیان نمود: گزارش اتمام پروژه ها و خدمات در دهه فجر بانام شهید «شهریاری» به مردم ارائه نماییم تا اثری ماندگار برای مردم این استان باشد.

منبع:

1399/09/12
13:23:05
5.0 / 5
1201
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک