سایت شیک : طراحی سایت

هك رمز عبور نرم افزار زوم با بررسی حركات شانه كاربران

هك رمز عبور نرم افزار زوم با بررسی حركات شانه كاربران

سایت شیك: پژوهشگران امنیتی هشدار می دهند هكرها با بررسی حركات شانه های كاربران نرم افزار ویدئو كنفرانس زوم می توانند كلمات عبور مورد استفاده آنها را حدس بزنند.به گزارش سایت شیک به نقل از تک رادار، پژوهشگران دانشگاه تگزاس در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که هکرها با بررسی نحوه حرکت شانه های کاربران نرم افزار زوم می توانند کلمات عبور انتخاب شده آنها را بیابند. برای اینکه حرکت شانه ها نشان میدهد کاربران در حال تایپ چه کلماتی هستند.
هکرها به همین دلیل می توانند کلیدواژه های انتخاب شده برای ورود به نرم افزار زوم را حدس بزنند. تحلیل کلیپ های ویدئویی مربوط به استفاده کاربران از زوم نشان میدهد با بهره گیری از همین کلیپ ها می توان با دقت ۹۳ درصد کلمات عبور مورد استفاده هر کاربر را حدس زد.
با توجه به اینکه برخی کاربران از کلمات عبور نرم افزارهایی مانند اسکایپ و هنگ اوت گوگل برای ورود به برنامه زوم استفاده می نمایند، هک کلمات عبور مورد استفاده در نرم افزار زوم می تواند تبعات گسترده ای برای کاربران داشته باشد.
با توجه به اینکه پس از شیوع ویروس کرونا دقت تصاویر نرم افزارهای ویدئوکنفرانس مانند زوم افزایش زیادی یافته، امکان سوء استفاده هکرها از آنها نیز بیشتر شده است.


منبع:

1399/08/17
19:39:15
5.0 / 5
1611
تگهای خبر: كاربر , گوگل , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک