سایت شیک : طراحی سایت
با اشاره به بانكداری دیجیتال و در نشست بانك صنعت و معدن تاكید شد

ضرورت توسعه خدمات دولت الكترونیك

ضرورت توسعه خدمات دولت الكترونیك

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور با اشاره به شیوع كرونا بر ضرورت توسعه دولت الكترونیك تاكید نمود.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، جمشید انصاری در مراسم آیین رونمایی از خدمات و محصولات جدید بانک صنعت و معدن با اشاره به شیوع کرونا اظهار نمود: هم اکنون به علت انتشار کرونا در شرایط خاصی هستیم و اگر دولت در طول سال های گذشته برنامه های گوناگونی برای توسعه دولت الکترونیک داشته است، باید به این برنامه ها شتاب بخشید.
وی افزود: در سازمان اداری و استخدامی به همه سازمان ها و اداره ها ابلاغ گردیده است که از تجمعات جلوگیری نمایند و باید تلاش نماییم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و تماسهای مستقیم خدمات گیرندگان با دستگاه های عرضه خدمات را کاهش دهیم.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در مورد اهداف توسعه دولت الکترونیک توضیح داد: یکی از هدف های توسعه دولت الکترونیک این است که بتوان تسهیلات لازم را در دسترسی به خدمات دولتی برای شهروندان فراهم نمود. هم اکنون پیچیدگی ها در نظام بورکراسی وجود دارد که مردم را برای دسترسی به خدمات با مشکل مواجهه می کند که باید این مشکل برطرف شود.
انصاری افزود: هدف دیگر کاهش ارتباط مستقیم خدمت گیرندگان و خدمات دهندگان برای ارتقای سلامت وکاهش شاخص فساد است. همینطور ایجاد تضمین های لازم برای تحقق بهتر حقوق شهروندان در نظام اداری از دیگر اهداف توسعه دولت الکترونیک است.
به گفته معاون رئیس جمهور، توسعه دولت الکترونیک هزینه های عرضه خدمت را برای گیرندگان و عرضه دهندگان خدمات کمک می نماید.
انصاری تصریح کرد: اگر دستگاه های اجرایی در جهت اهداف مذکور خدمات الکترونیک خویش را توسعه دهند مورد حمایت کامل دولت قرار می گیرند.
وی در ادامه با تاکید بر این که نظام بانکی کشور در استفاده از سامانه های الکترونیک جزو مجموعه های پیشرو است اظهار نمود: بخشی از خدماتی که هم اکنون در سیستم بانکی کشور عرضه می شود، در خیلی از کشورها عرضه نمی گردد. این مورد به سلامت نظام اداری و بانکی کمک کرده و امکان استفاده بیشتر به مشتریان از این خدمات را فراهم نموده است.
انصاری با بیان این که بانکهای مانند بانک صنعت و معدن می توانند پیشروی توسعه سامانه مدرن باشند اظهار داشت: چونکه گسترده کار این بانک ها با مشتریان حقیقی کمتر است و از طرفی بخش صنعت و معدن کشور هم پیشتاز فناوری و تکنولوژی در کشور به حساب می آید.
همچنین در این مراسم حسین مهری- مدیر عامل بانک صنعت و معدن - با تاکید بر این که یکی از محوری ترین برنامه های این بانک بانکداری دیجیتال است، اظهار داشت: بانک صنعت و معدن سال قبل در میان بانکهای دولتی و بانکهای اصل ۴۴ رتبه دوم در بانکداری دیجیتال را دریافت کرد.
وی افزود: این بانک زیر ساخت های دارد که می تواند در توسعه بانکداری دیجیتال توسعه باشد. زیر ساخت های مانند نیروی انسانی و مشتریان این بانک.
براساس این گزارش امروز در آیین رونمایی از خدمات و محصولات جدید بانک صنعت و معدن سامانه سدف (سامانه دیجیتال فرآیندی)، سامانه هدف (همراه بانک دیجیتال فرآیندی)، سامانه پات (پذیرش اینترنتی تسهیلات ) و سامانه ساحب( سامانه اعتبارات حدی بانک) رونمایی گردید.
منبع:

1399/07/13
21:54:27
5.0 / 5
1579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک