سایت شیک : طراحی سایت

شرط 50 میلیارد دلاری تراشه سازان برای تولید در آمریكا

شرط 50 میلیارد دلاری تراشه سازان برای تولید در آمریكا

سایت شیك: صنعت تراشه آمریكا اعلام نمود برای متوقف كردن روند جابجایی تولید به خارج از این كشور، حداكثر 50 میلیارد دلار مشوقهای فدرال ضروری هستند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، انجمن صنعت نیمه رسانه آمریکا در مطالعه ای که روز چهارشنبه انتشار یافت، اعلام نمود دولت فدرال باید ۲۰ تا ۵۰ میلیارد دلار هزینه کند تا آمریکا را مانند تایوان، چین، کره جنوبی، رژیم صهیونیستی و بخشهایی از اروپا به مکان جذابی برای کارخانه های تولید تراشه تبدیل کند. کوتاهی در این خصوص برتری آمریکا در این بخش را تهدید می کند.

این گروه لابی که نماینده شرکتهایی مانند اینتل و کوالکام است، این درخواست را در شرایطی مطرح کرده که معتقد می باشد واشنگتن گوش شنواتری پیدا کرده است. جنگ تجاری آمریکا و چین و اختلالات زنجیره تامین که ناشی از شیوع پاندمی ویروس کرونا بوده، ریسکهای تولید قطعات کلیدی در خارج از کشور را بارز کرده است.

جان نوفر، مدیرعامل انجمن صنعت نیمه رسانه آمریکا اظهار نمود: شش ماه پیش تصور نمی کردم که چنین بحثی داشته باشیم و تغییری که در واشنگتن پیش آمده، اندک نبوده بلکه یک تغییر اساسی است.

صنعت ۴۰۰ میلیارد دلاری نیمه رسانا تحت سلطه شرکتهای آمریکایی است اما خیلی از تراشه سازان مانند انویدیا و کوالکام تولیدشان را به کارخانه هایی که عموما در آسیا قرار دارند، برون سپاری کرده اند. شرکت TSMC تایوان این بخش از بازار را در اختیار دارد و تراشه هایی که توسط اپل و سایر غولهای فناوری آمریکایی طراحی شده اند را تولید می کند.

به گفته نماینده تراشه سازان آمریکایی، تکنیکهای تولید شامل فرآیندهای شیمیایی و تجهیزات تولید پیچیده نقش مهمی در کارآیی تراشه ایفا می کنند. آمریکا باید این بخش کار را در داخل نگه دارند تا برتری فناوری و مالکیت مهارتها را بتواند حفظ کند. همزمان با کاهش تولید آمریکا، دولت چین پول را به سمت صنعت نیمه رسانای داخلی سرازیر کرده و اولویت مشابهی که برای ساخت توانایی هسته ای قائل بوده را برای این صنعت نشان داده است. این امر تولید تراشه را به یک موضوع امنیت ملی تبدیل نموده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تنها شش درصد از ظرفیت جدید تولید تراشه در دست ساخت در جهان در آمریکا واقع خواهد بود و در مقابل، چین حدود ۴۰ درصد به ظرفیت جدید تولید تراشه در یک دهه آینده خواهد افزود و به بزرگترین مکان تولید نیمه رسانا در جهان تبدیل می شود.

منبع:

1399/06/28
14:55:14
5.0 / 5
1835
تگهای خبر: اینتل , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک