سایت شیک : طراحی سایت

صدمه پذیری بحرانی در محصولات جنكینز

صدمه پذیری بحرانی در محصولات جنكینز

به گزارش سایت شیك جنكینز یك ابزار متن باز است كه برای توسعه، استقرار و اتوماسیون پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد اما محصولاتش گرفتار یك ‫آسیب پذیری بحرانی شدند كه می تواند منجر به تخریب حافظه و همینطور افشای اطلاعات محرمانه شود.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، جنکینز (Jenkins) یک ابزار متن باز است که برای توسعه، استقرار و اتوماسیون پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. طبق اطلاعات مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) شرکت Jenkins در مورد یک ‫آسیب پذیری بحرانی در «وب سرور Jetty» که می تواند منجر به تخریب حافظه و همینطور افشای اطلاعات محرمانه شود، اخطار داد. این صدمه پذیری بحرانی با شدت 9.4 شناخته می شود و بر نرم افزار Eclipse Jetty ثر می گذارد.
جنکینز از راه یک رابط خط فرمان به نام Winstone از سرور Jetty استفاده می نماید و هنگام استفاده از هر یک از نصب کننده ها یا بسته ها اجرا می شود. این صدمه پذیری امکان دارد به یک مهاجم بدون احتیاج به احراز هویت امکان دسترسی به سرآیندهای مربوط به پاسخ HTTP که امکان دارد حاوی اطلاعات حساسی باشند، فراهم آورد.


تخریب حافظه یا memory corruption این امکان را برای کلاینت فراهم می آورد که بین نشست ها حرکت نماید و از این طریق به حساب های کاربری دیگر دسترسی داشته باشد، چونکه کوکی های احراز هویت از پاسخ یک کاربر به یک کاربر دیگر ارسال شده است و کاربر A می تواند در جلسه کاربر B پرش کند.
این صدمه پذیری که در ماه گذشته در Jetty 9.4.30.v20200611 انتشار یافته بود، وصله شد. جنکینز این نقص را در برنامه های خود در Jenkins 2.243 و Jenkins LTS 2.235.5 وصله کرده است. به کاربران Jenkins سفارش می شود به منظور کاهش نقض تخریب (corruption) در بافر، هر چه سریع تر نرم افزار خویش را به آخرین نسخه به روزرسانی کنند.
منبع:

1399/06/12
08:33:23
5.0 / 5
1779
تگهای خبر: حافظه , شركت , كاربر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک