سایت شیک : طراحی سایت

بهشت جدید تولیدكنندگان محصولات الكترونیكی

بهشت جدید تولیدكنندگان محصولات الكترونیكی

به گزارش سایت شیك تولیدكنندگان محصولات الكترونیكی تایوانی نظیر فاكسكان و پگاترون در بین شركتهای آسیایی هستند كه در واكنش به جنگ تجاری آمریكا و چین به دنبال جابجایی زنجیره تأمین از چین و ساخت كارخانه های جدید در مكزیك هستند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، چنین طرحهایی به منزله میلیاردها دلار سرمایه گذاری جدید در چند سال آینده در مکزیک است که به دنبال شیوع کرونا با بدترین رکود اقتصادی خود از زمان رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ تابحال روبرو شده است.

شرکتهای فاکسکان و پگاترون، پیمانکاران چندین سازنده تلفن همراه همچون اپل هستند. البته هنوز مشخص نیست این شرکتها با کدام شرکتها در مکزیک همکاری خواهند کرد.

دو منبع مطلع به رویترز گفتند: فاکسکان می خواهد از این کارخانه برای ساخت گوشی های آیفون استفاده نماید. با این وجود یکی از این منابع آگاه گفت هیچ نشانه ای از مشارکت مستقیم اپل در طرح مذکور وجود ندارد.

به گفته منابع آگاه، فاکسکان احتمال تصمیم نهایی درباره کارخانه جدید را اواخر سال جاری می گیرد و کار ساخت بعد از آن آغاز خواهد شد اما هنوز هیچ قطعیتی درباره انجام چنین طرحی وجود ندارد.

پگاترون هم سرگرم مذاکرات اولیه با وام دهندگان درباره تاسیسات تولیدی جدید در مکزیک برای مونتاژ تراشه ها و سایر قطعات الکترونیکی است.

فاکسکان پنج کارخانه در مکزیک دارد که عموما تلویزیون و سرور تولید می کنند و توسعه فعالیتش در این کشور به منزله تغییر جهت تدریجی و گسترده زنجیره تأمین جهانی از چین در بحبوحه جنگ تجاری پکن و واشنگتن و بحران ویروس کرونا است.

دولت ترامپ در حال بررسی مشوقهای مالی برای تشویق شرکتها برای خارج کردن تاسیسات تولیدشان از آسیا به ایالات متحده، آمریکای جنوبی و کارائیب است.

مکزیک که توافق تجارت آزاد جدیدی با آمریکا امضا نموده است، از مزایای دیگری مانند نزدیکی به بزرگترین بازار مصرفی جهان و دستمزدهای اندک برخوردار می باشد. با وجود رکود جهانی و نگرانیها نسبت به فضای کسب و کار در دولت اندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک، آمارها نشان داده که سرمایه گذاری خارجی در این کشور سال جاری تا حدود زیادی ثابت مانده است.

یک منبع مطلع سوم دیگری به رویترز اظهار داشت: فاکسکان با دولت مکزیک تماس گرفته و مذاکرات در مراحل اولیه قرار دارد با این وجود افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا در مکزیک مایه نگرانی اصلی برای سرمایه گذاری احتمالی است.

فاکسکان که رسما "هون های پرسیژن اینداستری" نام دارد، در اطلاعیه ای اعلام نمود باآنکه به توسعه فعالیت های جهانی خود ادامه می دهد و یک سرمایه گذار فعال در مکزیک است اما فعلا برنامه ای برای افزایش این سرمایه گذاریها ندارد.

رویترز در ژوییه گزارش کرده بود فاکسکان می خواهد حداکثر یک میلیارد دلار برای توسعه کارخانه ای در هند برای مونتاژ گوشی های اپل سرمایه گذاری کند.

بر اساس گزارش رویترز، لی یانگ وی، رئیس هیات مدیره فاکسکان ۱۲ اوت در کنفرانسی با سرمایه گذاران گفته بود دنیا بعد از تنشهای چین و آمریکا به دو گروه تقسیم شده و شرکتش در کوشش برای فراهم کردن دو مجموعه زنجیره تأمین برای خدمات رسانی به این دو بازار است.
1399/06/04
19:14:52
5.0 / 5
1795
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک