سایت شیک : طراحی سایت

فیسبوك پیش از اشتراك گذاری مطلب در مورد كرونا اخطار می دهد

فیسبوك پیش از اشتراك گذاری مطلب در مورد كرونا اخطار می دهد

فیسبوك از این پس به كاربران خود پیش از به اشتراك گذاری مطلب در مورد بیماری كرونا اخطار می دهد تا آنها را از بازنشر مطالب دروغ و غلط در مورد این بیماری بازدارد.به گزارش سایت شیک به نقل از ورج، به دنبال انتشار انبوهی از اطلاعات غلط، دروغین و قدیمی در مورد ویروس کرونا در فیسبوک، مدیران این شبکه اجتماعی تصمیم گرفته اند تا پیش از به اشتراک گذاری هر مطلبی در این حوزه یک پیام اخطار برای کاربران نمایش دهند و از این طریق به افراد اطلاع دهند که مطلب ارسالی آنها در اصل متعلق به چه منبعی است و نخستین بار در چه تاریخی انتشار یافته است.
کاربران با کسب اطلاع از این مسائل می توانند بهتر در مورد لزوم به اشتراک گذاری یا عدم اشتراک گذاری مطلب مد نظر خود تصمیم بگیرند. بعنوان مثال، اگر در این فرآیند مشخص شود، مطلب ارسالی کاربر قدیمی است وی دیگر علاقه ای به بازنشر آن نخواهد داشت. همینطور از این طریق اعتبار مطلب ارسالی با عنایت به سایت منبع اصلی آن مشخص می شود.
از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، فیسبوک به منبعی برای بازنشر اطلاعات دروغ در این حوزه تبدیل شده است. همین مسئله سبب انتقادهای گسترده از مدیران این شبکه اجتماعی و حتی تهدید آن به تعقیب قضائی شده است. فیسبوک مدتی است گروه هایی را که حامی عدم استفاده از ماسک در فضاهای عمومی هستند یا اخبار دروغ در مورد ویروس کرونا به اشتراک می گذارند را می بندد.


منبع:

1399/05/26
23:48:16
5.0 / 5
1622
تگهای خبر: سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک