سایت شیک : طراحی سایت
آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

قهر نكردم

قهر نكردم

به گزارش سایت شیك وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واكنش به برخی شایعات در مورد عدم شركت وی در جلسات هیئت دولت اظهار داشت: قهر نكردم، مدتی بیمار بودم.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت، اظهار داشت: گزارش های سال مالی اپراتورها که بر مبنای آن مالیات پرداخت می کنند و به ما گزارش می دهند نشان داده است که آنها در سال ۹۸ سودهای چند هزار میلیارد تومانی داشته اند.
وی اضافه کرد: انتشار کرونا سبب افزایش مصرف مردم از شبکه های ارتباطی شده است و طبق گزارش هایی که وجود دارد در بعضی از ماه ها درآمد آنها رشد ۴۰ درصدی داشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: هزینه ها شامل هزینه اداره سایت، امکانات و نیروهای انسانی ثابت است اما درآمد رشد پیدا کرده است، ازاین رو ما توجیهی برای افزایش نرخ تعرفه ها نمی بینیم.
آذری جهرمی تصریح کرد: البته برخی اپراتورها عنوان کردند برای پشتیبانی از محتوای داخلی و رشد پیام رسان این اقدامات را انجام داده اند، اما باید گفت در تمام مدتی که تعرفه ها افزوده شده است نه تنها در مصرف پیام رسان های داخلی رشدی اتفاق نیفتاده بلکه استفاده از پیام رسان خارجی هم با کاهش مواجه نشده است.
وی با طرح این پرسش «بنا بر مقررات، چارچوب این اقدام چیست؟»، پاسخ داد: بر این اساس این اقدام اپراتورها خلاف مقررات است. یک اختیاری وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات داشت برای برخورد با اپراتورها که سقفش اعمال جریمه دو میلیارد تومانی بود و انجام شد. از دولت درخواست شد که اختیارات بیشتری بدهد و دولت روز گذشته مصوبه آنرا صادر کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ازاین رو اختیار، اگر تا ۴۸ ساعت اپراتورها تعرفه های خویش را برنگردانند ما مجاز هستیم که حدود ۱۷ میلیارد تومان در روز برای همراه اول و ۱۱ میلیارد تومان در روز برای ایرانسل اعمال جریمه نماییم.
آذری جهرمی اضافه کرد: یک سوال درستی از سوی مردم مطرح می شود و آن اینکه «شما اپراتورها را جریمه می کنید، چه فایده ای به حال ما دارد؟» وضع این جریمه ها برای این است که دولت آنها را ملزم کند، به رعایت مقررات بازگردند و طبیعتاً جریمه های سنگین در نظر گرفته شده تا آنها به قانون بازگردند.
وی افزود: بحث دیگر این است حال که آنها تخلف کرده اند چه برخورد قانونی با آنها می شود؟ باید اذعان داشت، پرونده به سازمان حمایت ارجاع شد و سازمان حمایت هم در گزارشی در روز گذشته قطعیت گران فروشی اپراتورها را تشخیص داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: میزان گران فروشی اپراتورها به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور احراز شده است و این آمار به سازمان تعزیرات ارجاع و دادگاه هم برگزار گردید و اساسا دادگاه هم مطابق با ضوابط خود در شعبه رسیدگی کننده تعزیرات احکامی را صادر خواهد نمود تا کسی جرات نکند خلاف مقررات و در جهت ظلم به مردم در کشور عمل کند.
آذری جهرمی تصریح کرد: در هر صورت این یک اتفاق ناخوشایندی است که افتاده و بازار اپراتورها دولتی نیست و خصوصی و در دست مردم است. ما به شکل جدی ناظر این بازار هستیم و با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.
وی همینطور در واکنش به طرح مبحث قهر وی در فضای مجازی و برخی رسانه ها، اظهار داشت: قهر کار بچه ها است؛ قهر نکردم. من مدتی بیمار بودم و برای رعایت مسائل بهداشتی در جلسات دولت حضور پیدا نکردم، اما کارها را پیگیری می کردم.منبع:

1399/05/23
23:10:04
5.0 / 5
1772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک