سایت شیک : طراحی سایت

توسعه نرم افزارهای اپل متوقف گردید

توسعه نرم افزارهای اپل متوقف گردید

به گزارش سایت شیک، اپل در اقدامی کم سابقه، کار روی بروزرسانی های نرم افزاری سال آینده برای آیفون، آی پد، مک و دستگاههای دیگر را متوقف کرد تا ایرادهای موجود در کد را ریشه یابی کند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: این تاخیر که هفته گذشته، به صورت داخلی به اطلاع کارمندان اپل رسید، به معنای کمک به حفظ کیفیت کنترل به دنبال ازدیاد باگ ها در نسخه های اولیه است. مهندسان اپل به جای افزودن خصوصیت های جدید، مأموریت یافته اند که حفره ها را ترمیم کرده و عملکرد نرم افزار را بهبود دهند. اما سخنگوی اپل در اینباره اظهارنظر نکرد.

نرم افزار اپل که برای رابط کاربری تمییز، کنترل های راحت جهت استفاده و تمرکز روی حریم خصوصی، مشهور است، یکی از بزرگترین نقاط قوت این شرکت بوده است. این امر، کنترل کیفیت را ضروری می کند. اما این شرکت تمایل دارد خصوصیت های جدیدی را بیافزاید و همزمان، مطمئن شود که سیستم های عاملش به روان ترین و بی ایرادترین شکل ممکن، کار می کنند.

اپل در سالهای اخیر، تاکید بیشتری روی کیفیت داشته و این تاکید حتی به معنای به تاخیر افتادن قابلیت های جدید بوده است.

کِرگ فدریگی، مدیر ارشد مهندسی نرم افزار اپل در بحبوحه نگرانی نسبت به باگ های فراوان نرم افزاری، عرضه خصوصیت های مختلف آیفون را به سال بعد موکول کرده است.

وی در سال ۲۰۱۹، به منظور مهار مشکلات، روشی که اپل، نرم افزار را در آینده طراحی می کند را اصلاح کرد. تحت این رویکرد، هر خصوصیت باید به صورت دستی از راه فرآیندی به نام خصوصیت های پرچمدار، فعال شود و کارمندان تست کننده بتوانند تأثیر آن بر کل سیستم را قبل از افزودنش، ایزوله کنند.

اپل ماه گذشته، اولین نسخه سیستم های عامل بعدی آیفون، آی پد و مک را تکمیل کرد. نرم افزار بعدی آیفون و آی پد که به iOS ۱۸ و iPadOS ۱۸ تبدیل خواهد شد، به صورت داخلی، «کریستال» نام دارد و نرم افزار macOS ۱۵، «درخشش» (Glow) نامیده شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل معمولاً بروزرسانی های نرم افزاری بزرگ خویش را بعد از پیش نمایش آنها برای طراحان نرم افزار و مصرف کنندگان در کنفرانس ژوئن، در سپتامبر هر سال منتشر می کند.
1402/08/19
17:46:30
5.0 / 5
326
تگهای خبر: سیستم , شركت , كاربر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک