سایت شیک : طراحی سایت

شبکه ملی اطلاعات چقدر پیشرفت کرده است؟

شبکه ملی اطلاعات چقدر پیشرفت کرده است؟

به گزارش سایت شیک، شبکه ملی اطلاعات که یکی از مهم ترین پروژه های دولت سیزدهم به حساب می آید، طبق آخرین اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تابحال ۶۳ درصد پیشرفت داشته است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، شبکه ملی اطلاعات را میتوان به شکلی یکی از شناسنامه های کاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر گرفت. این پروژه چندین بار و در دوره های قبل مورد بررسی قرار گرفت و حتی اسماً افتتاح شد اما نتوانست آن چه را که مد نظر مسؤولان بود، کاملا به نمایش بگذارد. به نقل از مسؤولان این حوزه، شبکه ملی اطلاعات شامل سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا می شود که مسؤولیت تکمیل هر یک از این لایه ها را بخش های مختلف بر عهده دارند.

استفاده از شبکه ملی اطلاعات مزیت هایی داشته که از آن جمله میتوان به افزایش کیفیت و کاهش نرخ استفاده از اینترنت داخلی در مقایسه با اینترنت خارجی اشاره نمود و از آنجاییکه بخش اعظمی از استفاده کاربران اینترنتی مشاهده و دانلود فایل های ویدئویی است که با استفاده از شبکه ملی این بخش هم باکیفیت و سرعت بهتری عرضه می شود و افزایش استفاده کاربران از اینترنت ملی را هم به دنبال داشته است.

در طول سالها روستاها و مناطق دور افتاده ای که از دسترسی به اینترنت محروم بودند، به واسطه این پروژه و اقدامات دولت گذشته به اینترنت متصل شده اند اما در طول دو سال قبل تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات افزایش پیدا کرده است. در این خصوص اخیرا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با دادستان کل کشور دیدار نمود.

وزیر ارتباطات در این نشست که معاونان و روسای سازمان ها و شرکتهای تابعه هم حضور داشتند گزارشی از دستاوردها و اقدامات این وزارت خانه در دولت سیزدهم عرضه کرد.

وی با عرضه گزارش جامعی از روند توسعه شبکه ملی اطلاعات و اقدامات انجام شده در این عرصه، اضافه کرد: این شبکه تابحال ۶۳ درصد پیشرفت داشته است.

طبق اعلام وزارت ارتباطات، زارع پور پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها را یکی دیگر از مهم ترین اقدامات این وزارت خانه در دولت سیزدهم عنوان نمود و اظهار داشت: با تکمیل این پروژه یک شبکه پرسرعت و باکیفیت برای عرضه خدمات متنوع به مردم ایجاد می شود و تابحال هم ۴ میلیون خانوار زیر پوشش این شبکه قرار گرفته اند و تا پایان دولت تمام شهر های کشور زیر پوشش قرار می گیرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه و پشتیبانی از پیام رسان های داخلی را یکی دیگر از اقدامات این دوره وزارت ارتباطات اعلام نمود و اضافه کرد: با محدودیت پیام رسان های خارجی در کشور، زیرساخت پیام رسان های داخلی تقویت شد و با پشتیبانی از آنان این پیام رسان ها الان به بیشتر از ۴۰ میلیون نفر کاربر ماهانه سرویس عرضه می کنند.

وی به احراز هویت ۲۶ میلیون نفر ایرانی در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بعنوان یکی دیگر از دستاوردهای این دولت اشاره نمود و اظهار داشت: ۸ میلیون نفر به صورت متوسط روزانه از این پنجره استفاده می نمایند.

اخیرا استاندار هرمزگان از اتصال ۱۳ روستای هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات اطلاع داد. طبق گفته این مقام مسئول در مهر ماه سالجاری، حسب اقدامات انجام شده در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، سه روستا در شهرستان حاجی آباد تحت عنوان بیدوییه کجین، چاه میر و کلیبی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.
1402/08/08
14:57:04
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک