سایت شیک : طراحی سایت

اخطار شرکت های اینترنتی در رابطه با بزرگترین حملات انکار سرویس

اخطار شرکت های اینترنتی در رابطه با بزرگترین حملات انکار سرویس

سایت شیک: شرکت های اینترنتی گوگل، آمازون و کلودفلر اعلام نمودند با بزرگترین حمله انکار سرویس اینترنت روبرو شده اند و زنگ خطر را در مورد تکنیک جدیدی به صدا درآورند که بگفته آنها، به آسانی می تواند موجب اختلال گسترده شود.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، گوگل در یک پست وبلاگی اعلام نمود که سرویسهای ابری این شرکت، بهمنی از ترافیک مخرب را دفع کرده است که بیشتر از هفت برابر حجم حمله ای بود که پارسال خنثی شد. شرکت محافظت از اینترنت کلود فلر اعلام نمود این حمله سه برابر بزرگتر از حملات قبلی بوده که این شرکت مشاهده کرده است. بخش خدمات وب آمازون هم تائید کرد که هدف نوع جدیدی از حمله انکار سرویس توزیع شده (داس) قرار گرفته است.

انکار سرویس یکی از ابتدایی ترین اشکال حمله وب است که با ارسال حجم عظیمی از درخواست های جعلی برای داده، سرورهای هدف را از کار انداخته و عبور ترافیک وب قانونی را غیر ممکن می کند.

همسو با توسعه دنیای آنلاین، قدرت حملات انکار سرویس هم افزوده شده است و بعضی از این حملات می توانند میلیونها درخواست جعلی را در هر ثانیه ایجاد کنند. حملات اخیر که توسط گوگل، کلود فلر و آمازون ارزیابی شده است، در اواخر ماه آگوست شروع شد و غول های فناوری می گویند ادامه دارد و می تواند صدها میلیون درخواست در ثانیه ایجاد نماید.

گوگل در پست وبلاگ خود اعلام نمود تنها دو دقیقه از حمله ای از این دست، از تعداد کل بازدیدهای مقاله گزارش شده توسط ویکی پدیا در سپتامبر سال ۲۰۲۳، درخواست بیشتری ایجاد کرد.

هر سه شرکت اعلام نمودند این حملات عظیم به علت ضعف در HTTP/۲ بوده است. این نسخه جدیدتر پروتکل شبکه HTTP است که زیربنای وب گسترده جهانی (WWW) است و ضعف آن، سرورها را بخصوص در مقابل درخواست های مخرب، صدمه پذیر کرده است.

این سه شرکت اینترنتی از شرکت ها خواستند سرورهای وب خویش را بروزرسانی کنند تا مطمئن شوند که صدمه پذیر نمی مانند.

بر اساس گزارش رویترز، هیچ کدام از این سه شرکت اعلام نکردند مسئول این حملات چه کسی بوده است و شناسایی عامل چنین حملاتی، معمولاً دشوار است.

منبع:

1402/07/22
08:26:43
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک