سایت شیک : طراحی سایت

صدور شناسه یکتای مجوز برای دارندگان پروانه های افتا

صدور شناسه یکتای مجوز برای دارندگان پروانه های افتا

سایت شیک: کلیه دارندگان مجوزهای حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات از سازمان فناوری اطلاعات ایران می توانند از امروز برای گرفتن شناسه یکتا(QR code) اقدام نمایند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، بیتا کیامهر- مدیرکل دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در امتداد لزوم تبدیل مجوز کاغذی کسب وکارها به مجوز الکترونیکی اظهار داشت: از امروز، کلیه دارندگان مجوزهای حوزه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات از سازمان فناوری اطلاعات ایران می توانند برای گرفتن شناسه یکتا (QR code) اقدام نمایند. این امکان قبلا برای پنج مجوز دیگر شامل: گواهی های مراکز داده (۲ مجوز)، مجوزهای حوزه مالکیت نرم افزار (۲ مجوز) و ارزیابی امنیتی محصول ایجاد و اطلاع رسانی شده بود و هم اکنون شامل مجوزهای حوزه افتا نیز شده است.

به گفته وی، الزام گرفتن شناسه یکتای مجوز، شامل کلیه دارندگان مجوز از سازمان فناوری اطلاعات ایران است، با این تفاوت که امکان گرفتن شناسه یکتا یا همان کیوآرکد برای مجوزهای حوزه افتا بتازگی به وجود آمده است.

مدیرکل دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تأکید بر اینکه کلیه مجوزهای کاغذی و قدیمی فقط تا انتهای سال جاری اعتبار دارند از دارندگان این مجوزها درخواست نمود که در مهلت باقیمانده نسبت به ثبت درخواست شناسه یکتای مجوز اقدام نمایند.

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، کیامهر چگونگی پروسه دریافت شناسه یکتا برای کسب وکارها را چنین تشریح کرد: در ابتدا، متقاضیان برای ثبت درخواست خود می توانند به درگاه ملی مجوزها به آدرس mojavez.ir مراجعه کنند. سپس از صفحه اصلی، گزینه «شناسه یکتا برای مجوزهای قدیمی» را انتخاب نمایند و در صفحه مربوطه، مجوز مورد نظر خودرا انتخاب و بر روی گزینه «دریافت شناسه یکتا» کلیک کنند.

در گام بعدی، متقاضی، بعد از مشاهده فرم نمایش داده شده و ثبت اطلاعات، نیازمند بارگذاری تصویر مجوز قدیمی خود و کلیک بر روی گزینه تایید نهایی است. در این مرحله، پیامکی به متقاضی ارسال می شود که حاوی کد پیگیری درخواست است. اینجاست که سازمان فناوری اطلاعات ایران به ایفای نقش خود می پردازد و درخواست مورد نظر با هدف بررسی بیشتر به کارشناسان مربوطه ارجاع داده می شود. بعد از بررسی درخواست توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و در صورت تایید درخواست، پیامک دیگری حاوی لینک مجوز به متقاضی ارسال می شود و اطلاعات متقاضی در درگاه ملی مجوزها ثبت و بدین ترتیب جواز الکترونیکی به همراه کیوآرکد در کمترین زمان ممکن صادر می شود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران صادر کننده ۹ عنوان مجوز است که چهار عنوان آن در عرصه امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) بوده و شامل خدمات مدیریتی، عملیاتی، فنی و آموزشی به همراه تمام گرایش های موجود شامل نصب و پشتیبانی محصولات فتا، مشاوره و استقرار استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات، آزمون و ارزیابی امنیتی، امن سازی و مقاوم سازی سامانه ها، زیرساخت ها، سرویس ها و سایر گرایش هاست.

منبع:

1402/07/17
11:55:47
5.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک