سایت شیک : طراحی سایت
برای چندمین بار طی روزهای اخیر؛

اعلام دلیل اختلال در اینترنت گسترش شبکه ارتباطی

اعلام دلیل اختلال در اینترنت گسترش شبکه ارتباطی

به گزارش سایت شیک، دلیل اختلال در اینترنت کشور از جانب مسؤلان وزارت ارتباطات برای چندمین بار و طی چند هفته اخیر توسعه در هسته شبکه کشور و نصب تجهیزات ارتباطی جدید اعلام گردید.محمد جعفر پور، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت درباب جزییات به روز رسانی تجهیزات شبکه که دلیل اختلال در اینترنت عنوان می شود، به خبرنگار مهر اظهار داشت: توسعه شبکه ارتباطی کشور و ارتقا و بهینه سازی در حال انجام می باشد. حجم توسعه شبکه زیاد و زمان بر است به این معنا که تعداد دان تایم هایی که گرفته می شود زیاد است.
وی با اعلان اینکه این پروسه با اپراتورها هماهنگ می شود و جزییات بیشتر در حوزه به روز رسانی عنوان خواهد شد، اظهار داشت: تقریباً در کل کشور درحال افزایش ظرفیت هستیم و این افزایش ظرفیت در کل کشور زمان زیادی می گیرد چون فقط در زمان مشخصی می توانیم کار نماییم و نمی توانیم از بامداد تا شب ظرف چند هفته به پایان برسانیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: باید در ساعت کم ترافیک شب این کار صورت گیرد بنا بر این زمان می برد.
محمداحسان خرامید، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در شبکه اجتماعی ویراستی درباب اعلام اختلال در اینترنت ایران برای بار سوم در یک ماه اخیر که توسط نتبلاکس انتشار یافته است اظهار داشت: قبلاً هم گفته شد که در طول پاییز، به سبب توسعه در هسته شبکه کشور و برای نصب تجهیزات جدید، ممکنست در ساعات اولین بامداد، برخی لینک های ارتباطی شرکت زیرساخت به مدت محدود قطع شوند که عمدتا کاربران اثر آنرا احساس نمی کنند اما در سامانه های نظارتی لاگ می شود. برخی این توسعه را با نام اختلال فاکتور نکنند.
وی در ادامه ویدیوئی از عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران درباب علت این اختلال منتشر نمود.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: درحال توسعه شبکه مادر مخابراتی یا شبکه هسته ای کشور هستیم که انشاالله ظرف شش ماه آتی ۵۰ درصد ظرفیت لایه IP شبکه اضافه می شود.
وی اضافه کرد: تجهیزات جدیدی دارد در شبکه قرار می گیرد به طور معمول نصف شب در حدود یک دو شب این کار به انجام می رسد به طور معمول با اطلاع قبلی برخی از مناطق ممکنست اختلالاتی داشته باشند که این مورد را شرکت ارتباطات زیر ساخت را اعلام می کند.
به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، «نت بلاکس» برای سومین بار طی هفته های اخیر اختلال در اینترنت کشور را در ساعات اولیه بامداد امروز گزارش داد.


منبع:

1402/07/04
13:26:59
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک