سایت شیک : طراحی سایت

بازار استخراج بیت کوین کساد شد

بازار استخراج بیت کوین کساد شد

سایت شیک: قیمت هش که یکی از معیارهای درآمد استخراج بیتکوین بوده، با رکود قیمت بزرگترین دارایی دیجیتالی، نزدیک پایین ترین رکورد قرار دارد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، برمبنای داده های شاخص هش ریت، قیمت هش، یکشنبه هفته جاری به ۰.۰۶ دلار در هر واحد قدرت رایانشی کاهش پیدا کرد که نزدیک به رکورد پایین ثبت شده در اواخر سال ۲۰۲۲ است که شرکت های معدنی بزرگ سهامی عام نسبت به بحران نقدینگی هشدار داده و شماری از آنها، اعلام ورشکستگی کردند.

استخراج کنندگان رمزارز با وجود کاهش درآمد، حالا فضای بیشتری برای تنفس دارند، برای اینکه سرمایه زیادی را از فروش سهام و استخراج کوین در اوایل سال میلادی جاری که قیمت بهبود پیدا کرد، به دست آورده اند. اما عقب نشینی مستمر این دارایی دیجیتالی و افزایش رقابت در این صنعت، می تواند به استخراج کنندگان بیتکوین ضربه بزند.

استخراج بیتکوین فرآیندی انرژی بر است که طی آن، شرکتها از کامپیوتر های مخصوص گرانقیمت برای تایید سوابق تراکنش ها روی بلاک چین و کسب پاداش در قالب توکن، استفاده می نمایند. این کار توسط هزاران کامپیوتر یا دکل استخراج بیتکوین به انجام می رسد که در دیتاسنترهایی که از مقادیر زیادی برق استفاده می نمایند، روی هم قرار گرفته اند.

بیت کوین در معاملات نیویورک تغییر چندانی نداشت و در حدود ۲۶ هزار دلار ایستاد. این رمزارز امسال با میانگین قیمت حدود ۲۶ هزار و ۲۰۰ دلار معامله شد. بیتکوین در سال میلادی گذشته، ۶۴ درصد سقوط کرد و سال را در قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار به انتها رساند. قیمت این رمزارز، اواخر سال ۲۰۲۱، به اوج ۶۹ هزار دلار رسیده بود.

طبق آمار btc.com، دشواری استخراج که معیار قدرت رایانشی مورد استفاده برای استخراج بیتکوین است، هفته گذشته به رکورد بالایی رسید که نشان میدهد استخراج کنندگان بیش از هر زمان دیگری، از قدرت رایانشی استفاده می نمایند تا برای مقدار ثابتی از پاداش های بیتکوین که توسط بلاک چین برای استخراج کنندگان صادر می شود و منبع درآمد اصلی آنهاست، رقابت کنند.

استخراج کنندگان رمزارز، بدون توجه به قیمت های فعلی، فعالیتشان را افزایش داده اند برای اینکه بروزرسانی «کد بیت کوین» که هر چهار سال یک دفعه به انجام می رسد، پاداش استخراج کنندگان رمزارز را نصف می کند و سقف عرضه ۲۱ میلیون کوین را حفظ می نماید. بروزرسانی بعدی این کد مقرر است در سال ۲۰۲۴ صورت گیرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت های استخراج بیتکوین، باید قدرت رایانشی خودرا بالا برند تا پس از این به روزرسانی، در مبارزه برای دریافت جوایز کمتر، رقابتی باقی بمانند.
1402/06/08
08:05:24
5.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک