سایت شیک : طراحی سایت
زارع پور مطرح كرد؛

کیفیت اینترنت بهتر می شود

کیفیت اینترنت بهتر می شود

به گزارش سایت شیک، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه کیفیت اینترنت بهتر خواهد شد، اظهار داشت: خدمات ارتباطی و رفاهی برای زوار اربعین در نظر گرفته شده است.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر عیسی زارع پور در گفتگو ویژه خبری شب گذشته با اشاره به دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکسال گذشته اظهار داشت: فیبرنوری یکی از بزرگترین پروژه های در دستور کار وزارت ارتباطات است که بمنظور تحول در اینترنت کشور به انجام می رسد و انشاالله تا پایان دولت همه شهرهای کشورمان تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: برای این منظور هم اکنون از میان هزار و ۴۰۰ شهر کوچک و بزرگ کشورمان غیر از ۸ کلان شهر اصلی حدود هزار و ۲۰۰ شهر تعیین تکلیف شدند و اپراتورشان مشخص شده است. ده روز گذشته پروانه جدید یکپارچه خدمات شبکه به اپراتورهای ارتباطی واگذار کردیم و بدین سان پروژه فیبر نوری بین ۷ اپراتوری که مجوز گرفتند تقسیم شد. حالا در هزار و ۲۰۰ شهر مشخص است که کدام یک از این ۷ اپراتور مسئولیت توسعه فیبر نوری در آن شهر را دارند.
زارع پور با اشاره به لزوم همکاری همه دستگاهها برای پیشرفت فیبر نوری و اتمام پروژه تا انتهای سال ۱۴۰۴ اشاره کرد: گاهی اوقات مقاومت هایی وجود داد تا این پروژه شکل نگیرد اما با همکاری همه عوامل همچون فراهم شدن زیرساخت های شهری، پروژه فیبر نوری با سرعت بیشتری به انجام می رسد.
وی همین طور اضافه کرد: پروژه فیبرنوری به ۴۰ درصد پیشرفت می رسد و ۸ میلیون خانوار تحت پوشش قرار می گیرند.
کیفیت اینترنت بهتر خواهد شد
وی درباب افزایش کیفیت اینترنت و پایداری وضعیت اینترنت در کشور اظهار داشت: همه زیر مجموعه های وزارت ارتباطات اقدامات لازم را انجام می دهند تا هر گونه اختلال را شناسایی و آنرا مرتفع کنند و و اخیراً هم طبق دستور رییس جمهور کمیته ای برای رفع کندی اینترنت تشکیل شد که استقبال کردیم و برنامه های کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدتی را در کنار برنامه های خودمان داشتیم اعلام کردیم قسمتی از آن اجرا شده و انشاالله کیفیت اینترنت بهتر خواهد شد البته نیازمند سرمایه گذاری نیاز است.
خدمات سکوهای بومی در روزهای اربعین
زارع پور درباب اقدامات و تمهیدات ارتباطی اربعین اظهار داشت: در چند محور ستاد اربعین وزارت خانه تشکیل شد. قسمتی از خدمات داخل کشور به انجام می رسد که قبلاً ما فقط بوسیله سایت های سیار و ثابت ارتباطات را تقویت می کردیم و امسال کار ویژه ای انجام دادیم و استفاده از ارائه خدمات فناورانه به هموطنان در داخل و خارج از کشور است که یک نمونه از آن سکوهای جا به جایی مسافر است. یک کار بین دستگاهی خوب انجام شده و مردم می توانند بوسیله این سکوها به مرزها سفر کنند و سفرشان را به اشتراک گذارند. علاوه بر این برخی سکو های ارتباطی تامین ارز و خرید دینار را بصورت غیرحضوری انجام می دهند.
وی با اشاره به تهیه بسته های فناورانه برای زوار اظهار داشت: یکی از خدمات فناورانه اربعین که از سال قبل در دستور کار سازمان فناوری اطلاعات بود، استفاده از ظرفیت سکوها برای جابجایی زوار بود که الحمدلله، امسال با مصوبه دولت و پیگیری های ویژه معاون اول و همراهی وزارت راه، پلیس، بیمه، ستاد اربعین و البته تلاش و همدلی مدیران این سکوها، به ثمر نشست.
هزینه رومینگ و سیمکارت ارزان تر شد
زارع پور در ادامه با اشاره به کارهای ارتباطی برای زوار اظهار داشت: توافقات خوبی با وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات کشور عراق داشتیم تا هزینه های ارتباطات برای زوار کمتر شد. قیمت و خدماتی که برای سیمکارت زوار ارائه می شود نسبت به سال قبل ارزان تر شده است و همین طور هزینه رومینگ با این توافقات کم شد.
وی همین طور درباب نحوه تهیه بسته اینترنتی اظهار داشت: مردم باید بسته اینترنتی را در ایران حداقل یک روز پیش از رفتن به سفر خریداری کنند، در غیر این صورت هزینه رومینگ غیر بسته ای خیلی بالا است.
زارع پور با اشاره به اقدامات مهم شرکت زیرساخت و پست بانک برای زوار اربعین اظهار داشت: شرکت ملی پست هم اقداماتی را همچون گذشته در دست اقدام دارد همچون خدمت پست یافته که این خدمت در طول مسیر برای اشیا گمشده زوار وجود دارد و همین طور با اهمیت ترین اقدامتی که شرکت ملی پست دنبال می کند توزیع گذرنامه های اربعین است که هم اکنون میانگین روزی ۱۰۰ هزار گذرنامه توسط شرکت ملی پست توزیع می شود.
وی با اشاره به استفاده میلیونی مردم از سکوهای بومی اظهار داشت: تلاش ما این است این پلت فرم ها خدمات جدیدی عرضه کنند. اتصال متقابل پیامرسان ها در ۴ پیامرسان برقرار شده و نخستین کشوری هستیم که این طرح را اجرا می نماییم. پس از ما اروپا این فعالیت را انجام می دهد.
زارع پور درباب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اظهار داشت: همه خدمات دستگاهها لازم است در پنجره ملی خدمات هوشمند انتقال یابد. هم اکنون حدود ۳ هزار خدمت در این پنجره به انجام می رسد و امسال فعالیتی که در حال انجام می باشد کمیته نظارتی هوشمندسازی دولت می باشد که آنرا بررسی می نماییم.

1402/06/07
08:10:14
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک