سایت شیک : طراحی سایت
با وجود تحریم های آمریكا

افزایش فروش هواوی

افزایش فروش هواوی

سایت شیک: فروش شرکت هواوی تکنولوژی با کسب و کارهای جدیدی مانند خدمات ابری و احیای واحد تلفن های هوشمند که به تعدیل نتایج تحریم های آمریکا کمک کردند، برای سومین سه ماهه متوالی افزایش پیدا کرد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، طبق محاسبات بلومبرگ نیوز که برمبنای آمار نیمه اول هواوی بوده، درآمد این غول چینی در سه ماه منتهی به ژوئن، ۴.۸ درصد افزوده شد و به ۱۷۸.۸ میلیارد یوان (۲۴.۷ میلیارد دلار) رسید. با ثبت سود حاصل از فروش قبلی کسب وکار، درآمد خالص هواوی تقریباً سه برابر شد و به ۲۶.۸ میلیارد یوان رسید.

این شرکت بهبود مذکور را به راندمان عملیاتی، استراتژی فروش و محصولات مختلف برای بازگشت به رشد، نسبت می دهد. هواوی روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام نمود که از فروش برخی کسب وکارها، سود جزئی را به ثبت رسانده است. این غول الکترونیکی، برند تلفن هوشمند آنر(Honor) را در سال ۲۰۲۰ به یک کنسرسیوم و بخشهایی از کسب وکار سرور خودرا در سال ۲۰۲۱ فروخت که پول هر دو، بصورت اقساطی پرداخت شده اند.

هواوی برای نخستین بار در سه سال گذشته، شاهد افزایش درآمد خود در نیمه اول سال بود. برمبنای داده های موسسه IDC، فقط هواوی و اپل، دو برند بزرگی بودند که در سه ماهه دوم، رشد فروش تلفن های هوشمند در چین را تجربه کردند و فروش شرکت هواوی، رشد ۷۶ درصدی نشان داد. این شرکت تلاش می کند تا کسب وکار دستگاه های پیشرفته خود که از تحریم های آمریکا ضربه خورد را احیا کند اما این دستگاهها می توانند بدون استفاده از تراشه های آمریکایی، از قابلیت های ۵G برخوردار باشند.

این شرکت درحال گسترش مشتریان خود است تا بنادر دولتی و معادن زغال سنگ چین را در بربگیرد و به دیجیتالی کردن صنایعی مانند تولید برق کمک نماید. بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی کانالایز، واحد فراهم کننده زیرساخت و خدمات ابری، رشد سریعتری داشته و پیشرفت خوبی در خارج تجربه کرده است. رونق حاصل از تقاضا برای هوش مصنوعی، حتی اگر احیای رشد اقتصادی چین با چالش مواجه شود، پایدار خواهد بود. هواوی برای سود، به بازار داخلی و کسب و کارهای نوظهور، متمرکز شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت قراردادهای بزرگی با شرکت های مخابراتی دولتی و شرکت های انرژی برای ساخت زیرساخت ۵G در چین، منعقد کرده است. همین طور با خودروسازان جهت استفاده از سیستم عامل هارمونی در خودرو های برقی، متحد شده است.

منبع:

1402/05/21
15:17:53
5.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک