سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات خبر داد

آغاز تهیه برنامه ملی توسعه هوش مصنوعی

آغاز تهیه برنامه ملی توسعه هوش مصنوعی

به گزارش سایت شیک، وزیر ارتباطات اعلام نمود بر مبنای یکی از احکام مصوب کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات مکلف شده اند با همکاری سایر دستگاه ها ظرف ۶ ماه از زمان لازم الاجرا شدن قانون، برنامه‌ی ملّی توسعه هوش مصنوعی را تهیه و به تصویب شورایعالی فضای مجازی برسانند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، با یکپارچه شدن فزاینده هوش مصنوعی با فناوری های اطلاعات و ارتباطات (ICT) که سهم مهمی در تجارت، جوامع و زندگی ما دارد، رگولاتورها با وظیفه پیچیده به حداقل رساندن تهدیدات و حداکثر کردن منافع مواجهند.

هوش مصنوعی به صورت فوق العاده ای کاربردی است؛ هوش مصنوعی درحال تعبیه شدن در هر کجاست و مهم نیست که آیا شما در حرفه پزشکی مشغول هستید یا در تولید یا حتی در کشاورزی، شما با برنامه های کاربردی هوش مصنوعی سر و کار خواهید داشت.

بنابراین با عنایت به فراگیر شدن این فناوری در سراسر دنیا همچون ایران از جانب مسؤلان اعلام گردید که شورایعالی فضای مجازی بعنوان مرجع تصمیم گیری در این عرصه روی تدوین سند توسعه هوش مصنوعی کار می کند.

وزیر ارتباطات با بیان این خبر این مورد را هم اظهار داشت که در وزارت ارتباطات از یک سال و نیم قبل، مرکز توسعه هوش مصنوعی را در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی و یک نقشه راه ملی هم برای توسعه هوش مصنوعی در کشور تدوین کرده اند و در اختیار مراکز سیاستگذار و تصمیم گیر قرار داده اند که بر مبنای آن همه دستگاههای مکلف هستند ظرفیتهای خود جهت استفاده از هوش مصنوعی برای هوشمندسازی ارائه خدمات را احصاء کنند.

حال با گذشت حدود دو ماه از اعلام این خبر، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - اخیرا با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرده است: بر مبنای یکی از احکام مصوب روز گذشته در کمسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه، مرکز ملی فضای مجازی و ما مکلف شدیم که با همکاری سایر دستگاه ها ظرف شش ماه از زمان لازم الاجرا شدن قانون، برنامه‌ی ملّی توسعه هوش مصنوعی را تهیه و به تصویب شورایعالی فضای مجازی برسانیم. ان شاءالله کار بزودی آغاز خواهد شد.
1402/05/16
10:12:20
5.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک