سایت شیک : طراحی سایت

عبور کاربران پنجره ملی خدمات دولت هوشمند از مرز ۲۲ میلیون نفر

عبور کاربران پنجره ملی خدمات دولت هوشمند از مرز ۲۲ میلیون نفر

سایت شیک: سایت شیک: پنجره ملی خدمات دولت هوشمند توانسته است ارائه خدمات الکترونیکی پرکاربرد سازمان های دولتی و دستگاه های اجرائی را با یک دفعه احراز هویت برای اقشار مختلف مردم فراهم کند؛ به شکلی که آمارهای واصله تا پایان ماه تیر نشان میدهد تعداد کاربران پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، بیش از 22 میلیون نفر است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، همچون اهداف دولت سیزدهم می توان به ایجاد دولت هوشمند اشاره نمود که بدون مراجعه حضوری، بصورت برخط و بدون ارسال هرگونه مدرکی قابل دریافت باشد. بدین سبب این دولت اقدامات بسیاری دراین زمینه برداشته و آنرا به یک تکلیف قانونی برای همه دستگاهها تبدیل نموده است.

در همین رابطه بتازگی مجید فولادیان- مدیر کل پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی- با اشاره به نقش پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در فراهم کردن خدمات الکترونیکی مورد نیاز مردم اظهار داشت: بیش از ۱۸ ماه از شروع به کار پنجره ملی خدمات دولت هوشمند می گذرد و این سامانه توانسته است، ارائه خدمات الکترونیکی پرکاربرد سازمان های دولتی و دستگاه های اجرائی را با یک دفعه احراز هویت برای اقشار مختلف مردم فراهم کند؛ بطوریکه آمارهای واصله تا پایان ماه تیر نشان می دهد، تعداد کاربران پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، بیش از ۲۲ میلیون نفر است.

وی میزان فراخوانی سرویس ها را نشانه استقبال مردم در استفاده از خدمات پنجره ملی و رفع نیازهای آنها دانست و اظهار داشت: میزان کل فراخوانی خدمات مستقیم، سامانه های ملی و استانی از شروع فعالیت تا پایان تیرماه، انجام بیش از یک میلیارد استعلام بوده است. به عبارت دیگر، میزان فراخوانی خدمات در این پنجره نشان می دهد، مردم بیش از یک میلیارد بار برای رفع نیازهای خود به سراغ خدمات و استعلامات این پنجره رفته اند.

طبق اعلام سزمان فناوری اطلاعات ایران، فولادیان وضعیت رتبه بندی دستگاهها با بیشترین آمار فراخوانی را چنین تشریح کرد: در تیرماه امسال، بیشترین فراخوانی سرویس ها مربوط به وزارت آموزش وپرورش بوده است. بطوریکه میزان فراخوانی و استفاده کاربران از خدمات این وزارت خانه در یک روز به بالای ۱۸ میلیون مراجعه رسیده است. بعد از آن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان تامین اجتماعی با بیشترین آمار رضایت مردمی و فراخوانی سرویس بالا در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ماه گذشته از رکورد تعداد استفاده از این سامانه توسط کاربران آگاهی داد. طبق گفته وی بر طبق آمارهای موجود در این سامانه، تعداد کاربرانی که طی ۲۴ ساعت از پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند (my.gov.ir) بهره برده بودند به بالای ۱۶ میلیون نفر رسید که در نوع خود رکورد بی نظیری شمرده می شود.
1402/05/09
08:12:33
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک