سایت شیک : طراحی سایت

دستور فوری سازمان فناوری اطلاعات به یک پیامرسان داخلی

دستور فوری سازمان فناوری اطلاعات به یک پیامرسان داخلی

سایت شیک: بدنبال انتشار تصویر حاشیه ساز از صفحه مانیتورینگ از یک پیامرسان داخلی در فضای مجازی، سازمان فناوری اطلاعات ایران به مدیران ارشد این پیامرسان فرمان داد توضیحات خودرا در این زمینه فورا عرضه کنند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، بتازگی تصویری از صفحه مانیتورینگی که گفته می شود متعلق به کارمند یک پیامرسان داخلی بوده و از دسترسی به پیام های ردوبدل شده کاربران این پلت فرم حکایت دارد، در بعضی سایتها انتشار یافته و حواشی را ایجاد کرد. بعد از این مساله توضیحی منسوب به پیامرسان مذکور (بله) درباره ی این مساله منتشر گردید که تاکید می کرد: "امنیت و داده های شخصی کاربران، جزو خط قرمزهای این پیامرسان است و با تمام وجود از آن حفاظت کرده، می نماییم و خواهیم کرد. این مساله در این بیش از ۷ سال که از عمر این پیامرسان می گذرد، همیشه مورد تاکید بله بوده است.

پیام رسان بله، به عنوان یک پلتفرم، مانند تمام پلت فرم های دیگر موظف است تدابیر لازم را برای جلوگیری از کلاهبرداری ها و حفظ امنیت، دربارهٔ فعالیت کاربران خود در پلتفرم، اتخاذ کند. بدین جهت طبق سند قوانین و شرایط استفاده از این پیامرسان که در آدرس terms.bale.ai انتشار یافته «برای کانال ها و بازوهایی که بصورت عمومی در دسترس هستند، از الگوریتم های خودکار برای آنالیز پیام ها برای جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه استفاده می نماید. همین طور کاربران می توانند درصورت مشاهدهٔ این موارد، گزارش آنرا به بازوی پشتیبانی ارسال یا از گزینه «گزارش محتوای نامناسب» بهره گیرند. در این حالت این پیامرسان این گزارش ها را بررسی می کند و درصورت تأیید مجرمانه بودن آن، طبق قانون، برخورد لازم به انجام می رسد. لازم به ذکر است با گروه هایی که بیش از هزار عضو داشته باشند، در حوزهٔ بررسی محتوا، مشابه کانال های عمومی رفتار می شود.

آنچه در این تصویر از صفحهٔ مانیتور پخش شده، مربوط به ابزار اجرائی همین موضوع است. این ابزار فقط حاوی محتوای انتشار یافته در کانال های عمومی و گروههای بیش از ۱۰۰۰ عضو است که بصورت سیستمی و حسب نیاز کارشناسی، جهت مقابله با کلاهبرداری از کاربران مورد بررسی قرار می گیرد. بدیهی است که اطلاعات خصوصی کاربران، آی دی و شمارهٔ فرستندهٔ محتوا و مواردی از این قبیل در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران به عنوان خط قرمز پیامرسان داخلی بله در حیطهٔ این ابزار وجود ندارد و تنها محتوا بصورت بی نام در آن وجود دارد.

مجدداً تاکید می نماییم که حریم خصوصی کاربران خط قرمز ماست و با تمام وجود از آن حفاظت کرده و می نماییم و خواهیم کرد. همین طور این پیامرسان داخلی اعلام نمود: حق قانونی جهت پیگیری و برخورد با منتشرکنندگان این تصویر را برای خود محفوظ می دارد".

این توضیحات در حالی انتشار یافته که در همین رابطه اعلام گردید که سازمان فناوری اطلاعات ایران بامداد امروز جلسه ای با مدیران ارشد این پیامرسان داشته است. بر این اساس از ایشان خواسته شده تا توضیحات خودرا درباره ی تصویر انتشار یافته در فضای مجازی که گفته می شود از کامپیوتر یکی کارکنان پیامرسان بله انتشار یافته است، ضمن بررسی دقیق، فوراً به سازمان فناوری اطلاعات ایران عرضه نماید.
1402/05/01
10:30:08
5.0 / 5
364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک