سایت شیک : طراحی سایت
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصد تکلیف داریم

برای تحقق رشد اقتصادی ۸ درصد تکلیف داریم

به گزارش سایت شیک، رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: پنج سال آینده سالهای مهمی پیش روی سازمان برنامه است و تکلیف داریم رشد اقتصادی 8 درصد را محقق نماییم.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، داوود منظور در نشست هم اندیشی هیات رییسه سازمان برنامه و بودجه با روسای سازمان در استانها اظهار داشت: خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ شاهد خروج اقتصاد کشور از رکود بودیم که سال ۱۴۰۱ رشد اقتصادی به ۴ درصد رسید و امسال باید آنرا به ۸ درصد نزدیک نماییم.
وی ادامه داد: پنج سال آینده که برنامه هفتم توسعه اجرا می شود سالهای مهمی پیش روی سازمان برنامه و بودجه است و تکلیف داریم رشد اقتصادی ۸ درصد را محقق نماییم.
منظور اشاره کرد: فضای بین المللی به نفع کشور درحال تغییر است و ان شاالله این روند را در خدمت پیشرفت کشور می آوریم.
رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: پیشرفت کشور در همه سطوح به سازمان برنامه و بودجه مربوط است. مسائل معیشتی مردم، موضوع دارو و درمان، اقتصاد دیجیتال، اقتصاد دریا محور و توسعه کریدور برای ما اهمیت دارد.
وی تصریح کرد: سهم اقتصاد دریا از تولید ناخالص داخلی ۲ درصد است که باید به سه برابر این رقم برسد.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اعلان اینکه ما رشد و پیشرفت استانها را کنترل خواهیم کرد اظهار داشت: هر یک از استانها ناتوان هستند بدانند ما نسبت به این مساله واکنش نشان می دهیم.
منظور با اشاره به رشد میانگین ۰.۷ درصدی اقتصاد کشور در سالهای قبل اشاره کرد: اگر در گذشته رشد پایینی داشته ایم این گناه به گردن سازمان برنامه و زیرمجموعه سازمان در تمام استانها بوده است.
وی اشاره کرد: وظیفه ما امیدآفرینی در جامعه است و حق نداریم مردم را نگران نماییم باید در گفتار و البته در رفتار در مردم ایجاد امید نماییم. بطور مثال مشکل تامین دارو یا موضوع خرید تضمینی گندم قابل حل است و باید به مردم این پیام را بدهیم که انشاءالله این مشکلات به زودی حل می شود.1402/04/02
19:00:26
5.0 / 5
359
تگهای خبر: خرید , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک