سایت شیک : طراحی سایت

بزرگترین اپراتور تلفن همراه در انگلیس تشکیل می شود

بزرگترین اپراتور تلفن همراه در انگلیس تشکیل می شود

به گزارش سایت شیک، با توافق گروه ودافون و شرکت ˮسی کی هاچیسون هولدینگزˮ برای یکی کردن کسب و کار موبایل خود در انگلیس و در صورت موافقت رگولاتورها با این قرارداد، بزرگترین شرکت تلفن همراه در این کشور تشکیل می شود.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، ودافون و هاچیسون در اطلاعیه ای اعلام نمودند ودافون ۵۱ درصد از شرکت جدید را خواهد داشت و شرکت هنگ کنگی "سی کی هاچیسون"، باقی سهم در این شرکت جدید را کنترل خواهد نمود. این توافق بعد از گذشت بیشتر از یک سال از نخستین باری که خبر مذاکرات این دو شرکت توسط بلومبرگ انتشار یافته بود، اعلام گردید.

با این توافق، دو اپراتور تلفن همراه کوچک انگلیس از میان چهار اپراتور این کشور، شرکتی را بوجود می آورد که سهم بازار برتری خواهد داشت. این صنعت در سالهای اخیر، بازدهی راکدی داشته و راه اندازی ۵G، اثر منفی بر سود اپراتورها داشته است.

ودافون و شرکت تری یو کی (Three UK) که زیرمجموعه هاچیسون در انگلیس است، به جای مشارکت نقدی، توافق کردند شش میلیارد پوند (۷.۶ میلیارد دلار) بدهی را بر عهده بگیرند. ودافون ۴.۳ میلیارد پوند از این بدهی و "تری یو کی"، ۱.۷ میلیارد پوند را برعهده خواهد گرفت که فاینانس مجدد خواهد شد. شرکت جدید، ۱۱ میلیارد پوند در یک دهه آینده برای ایجاد یک شبکه موبایل ۵G مستقل، سرمایه گذاری خواهد نمود.

ودافون و "تری یو کی"، با شرکتهای گروه "بی تی" و "ویرجین مدیا او تو" رقابت می کنند. برخلاف ودافون و تری، رقبای آنها شبکه های ثابتی برای فروش پهنای باند دارند.

این معامله حالا در معرض ماه ها بازنگری سخت گیرانه رگولاتوری قرار می گیرد. رگولاتورهای انگلیس در سال ۲۰۱۶ با یکپارچه شدن شرکتهای "تری" و "او تو" مخالفت کرده بودند. این مخالفت قبل از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا صورت گرفت و اتحادیه اروپا بر مبنای علل ضد انحصارطلبی، مانع این توافق شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحلیل گران "نیو استریت ریسرچ" برآورد کردند که تحقیقات ضد انحصارطلبی از جانب سازمان بازارها و رقابت انگلیس و افکام، ۱۸ ماه طول می کشد.
1402/03/27
11:40:57
5.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک