سایت شیک : طراحی سایت
رئیس رگولاتوری خبر داد؛

آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات

آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات

به گزارش سایت شیک، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات را اعلام نمود و اظهار داشت: جمع بندی این مورد در مرکز ملی فضای مجازی هنوز نهایی نشده است.امیر محمدزاده لاجوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد هزینه های زیر پوشش قرار گرفتن فیبر نوری از جانب کاربر و آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: پرداخت هزینه از جانب مشترک بستگی به اپراتور دارد و ما مدل را به صورت رقابتی در نظر گرفتیم تا اپراتورها در رقابت و برای به دست آوردن بازار حداقل هزینه را از کاربر دریافت کنند.
وی افزود: فعلا تعرفه خاصی برای فیبر نوری تصویب نکردیم و مدل رقابتی است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همینطور در مورد آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات که یکی از موضوعات مورد بررسی آن تعرفه اینترنت داخلی و بین الملل بود، اظهار داشت: در مورد مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات باید اظهار داشت که این مورد در شورای معین مرکز ملی فضای مجازی در دست بررسی و هنوز جمع بندی نهایی نشده است.
به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در ابتدای دولت از بررسی مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات اطلاع داده بود که یکی از مباحث آن به تنظیم نظام تعرفه گذاری اینترنت مربوط می شود. به این مفهوم که باید نسبت تعرفه اینترنت موبایل و اینترنت ثابت مشخص شود و مبحث دیگر در ارتباط با بحث تعرفه استفاده از ترافیک داخلی است. چون که الان مصوبه ترافیک نیم بهای داخلی که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده، در حال اجرا می باشد اما بعضی از دارندگان محتوا و اپراتورها نسبت به آن ملاحظات و مشکلاتی دارند.

1402/03/21
09:18:06
5.0 / 5
430
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک