سایت شیک : طراحی سایت
مدیرعامل شركت ملی پست خبر داد

تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت پست

تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت پست

به گزارش سایت شیک، مدیرعامل شرکت ملی پست از تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت پست خبرداد و اظهار داشت: سال آینده این رویداد در آستانه روز جهانی پست یعنی ۱۷ مهرماه ۱۴۰۳ برگزار می شود.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، محمود لیایی - مدیرعامل شرکت ملی پست- در مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت پست ضمن تقدیر از حمایت کامل عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه صنعت پست؛ اظهار امیدواری کرد: با استمرار این رویداد در سالهای آتی، بتوانیم سال به سال شاهد رونق این صنعت باشیم.

وی افزود: در این نمایشگاه تفاهمنامه های گوناگونی با دستگاه ها و شرکتهای خصوصی و دولتی امضا کردیم و امیدواریم سال آینده مجموعه ها مهم ترین تفاهمنامه هایشان را در این نمایشگاه امضا کنند.

لیایی هم افزایی را رویکرد شرکت ملی پست دانست و اظهار داشت: در این نمایشگاه هم تلاش ما ایجاد هم افزایی بود که به نظر بخش مهمی از آن محقق شد. شرکتهای بخش خصوصی ضمن انعقاد قراردادهای مختلف، از تجارب یکدیگر استفاده کردند که نتیجه آن پیشگیری از کارهای موازی و برنامه ریزی برای پرکردن خلأها بود.

مدیرعامل شرکت ملی پست با اعلان اینکه متولی این نمایشگاه باید سازمان تنظیم مقررات باشد، اظهار داشت: امیدواریم سال های آتی شرکت ملی پست در نمایشگاه تنها یک غرفه دار باشد نه مجری عملیاتی.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست اضافه کرد: بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد کاهش تصدی گری دولتی؛ نقش آفرین اصلی در زمینه برگزاری این گونه رویدادها باید بخش خصوصی باشد.

وی با اعلان اینکه از بخش خصوصی می خواهیم تجارب شان را در اختیار ما قرار دهند؛ اعتقاد داریم رقیب بخش خصوصی نیستیم بلکه در کنار آنها ایستاده و حامی آنها هستیم.

لیایی احصا و نمایش فرصت های سرمایه گذاری صنعت پست برای جذب سرمایه گذار را از برنامه های این نمایشگاه دانست و اضافه کرد: برگزاری جشنواره و رتبه بندی شرکتهای حاضر در نمایشگاه از برنامه هایی بود که سال جاری محقق نشد و از سال های آتی این مورد را دنبال خواهیم کرد.

کمک حوزه حمل و نقل به توسعه پست

همچنین شهریار افندی زاده -معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی- در این مراسم به بیان اهداف نمایشگاه پرداخت و آنرا آغاز یک تحول اساسی در این صنعت خواند.

معاون وزیرراه و شهرسازی با اعلان اینکه صنعت پست با حمل و نقل ترکیبی متحول می شود، اظهار داشت: پست و حمل و نقل از صنعت هایی است که در ارتباط تعاملی با یکدیگر هستند. هر تغییری در حمل و نقل باعث تغییر در صنعت پست می شود، بنابراین اگر در حمل و نقل از فناوری نوین و تجارت الکترونیک استفاده شود، در صنعت پست هم نیازها برآورده می شود.

وی تجارت الکترونیک را از اهداف تمام کشورهای پیشرفته دانست و اضافه کرد: خدمات اینترنتی از خدماتی است که مورد استفاده تمام صنایع است. ما در صنعت پست باید قادر باشیم از تجارت الکترونیک به بهترین شکل استفاده نماییم و حمل و نقل هم ارتباط مستقیم با این صنایع دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: صنعت حمل و نقل و صنعت پست عضوهای مهمی از زنجیره تأمین و توزیع هستند که اعتماد مشتری را به همراه دارند. به نظر دستاورد این نمایشگاه بهره گیری از صنایع برای این منظور است که بتوانند بهترین خدمات را به مشتریان عرضه کنند.

وی در ادامه اشاره کرد: رهگیری محصولات، بهینه سازی مسیر به کمک سیستم حمل و نقل، مدیریت انبارها و مراکز توزیع به کمک فناوری و سیستم امنیت کالا در این نمایشگاه می توانند مورد ارتقا قرار گیرند. وزارت راه و شهرسازی تمام زیرساخت های حمل و نقل را در اختیار دارد و می تواند در حوزه حمل و نقل کمک زیادی به توسعه پست داشته باشد.

وی با اعلان اینکه این نمایشگاه نشان داده است چه صنایعی می توانند پیش رو باشند، اظهار داشت: صنایع وابسته باید در راه ارتقای صنعت پست؛ سرعت پیشرفت خدمات رسانی را بالا برند.

تسهیل در خدمت رسانی به مخاطبان و مشتریان با بهره بردن از ظرفیتهای نوین

همچنین در این مراسم رضا تقی پور- نماینده مجلس شورای اسلامی- با اعلان اینکه نمایشگاه صنعت پست، رویدادی خوب و موفق بود که اینروزها در کشور اتفاق افتاده است، اظهار داشت: تابحال این گونه رویدادی را در سطح کشور نداشته ایم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، نمایشگاه صنعت پست را بعنوان فضایی برای گردهمایی فعالان صنعت پست خواند که در محیطی خوب و مناسب به تبادل افکار، ظرفیت ها و عرضه توانمندی های خود پرداختند.

وی افزود: این چند روز صرفاً نقطه شروع و تماس صاحبان صنایع پست است و آن چه مهمتر است اتفاقات و پیگیری های بعدی این جریان است.

طبق اعلام شرکت ملی پست، تقی پور با اعلان اینکه پست از دیر باز یکی از خدمات و صنایعی بوده که ایرانی ها در تاریخ آن ریشه چندین صدساله داشته اند، اظهار داشت: مفهوم اش اینست با اینکه این نیاز شکلش عوض شده، اما همچنان پابرجا می باشد و حتی افزون شده است.

وی ضمن اشاره به تفاوت های نسل قدیم و سنتی پست با پست نوین، اظهار داشت: امروز با بهره بردن از ظرفیتهای نوین، خدمت رسانی به مخاطبان و مشتریان تسهیل شده است.

این نماینده مجلس با تکیه بر این که کشور ما از منظر بازار و سرزمین پستی، بکر و دارای ظرفیتهای فعال نشده بسیار است اظهار داشت: با شناسایی ظرفیتهای بالقوه موجود در کشور و فعال سازی صحیح آن پست بازاری چندین 10 برابری را تجربه خواهد نمود.

تقی پور اظهار امیدواری کرد رویداد فعالان پست و متخصصان فناوری های پستی با تبادل نظر و تعاملات در زمینه عرضه خدمات پستی بهتر و فعال سازی و جذب بازارهای پستی بیشتر ادامه یابد.

گفتنی است نمایشگاه صنعت پست که هشتم خرداد ۱۴۰۲ با حضور زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شده بود عصر امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به فعالیت خود خاتمه داد.

منبع:

1402/03/12
14:02:52
5.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک