سایت شیک : طراحی سایت

واتساپ در کدام گوشیهای اندرویدی از کار می افتد؟

واتساپ در کدام گوشیهای اندرویدی از کار می افتد؟

سایت شیک: اطلاعات جدید نشان میدهد پیامرسان واتساپ به زودی در تلفن های هوشمندی که نسخه های قدیمی این اپلیکیشن را نصب دارند، از کار خواهد افتاد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، تازه ترین نسخه آزمایشی بتای واتساپ با شماره ساخت ۲.۲۳.۹.۲، بدترین کابوس کاربران گوشیهای هوشمند قدیمی را تایید می کند. این برنامه مسنجر، دیگر از نسخه های اندروید پیش از نسخه ۵.۰ پشتیبانی نخواهد کرد.

این موضوع موجب نگرانی خیلی از کاربران واتساپ شده است که همچنان از تلفن های هوشمند قدیمی استفاده می نمایند که دیگر در تازه ترین نسخه این اپلیکیشن پشتیبانی نخواهند شد. با این وجود، این اقدام واتس اپ، باتوجه به ضرورت همگام ماندن با افزایش تقاضای اپلیکیشن و نیاز به حفظ امنیت کاربر، قابل درک است.

گروه متا که مالک واتساپ است، خدمات این اپلیکیشن را بهبود بخشیده و بروزرسانی می کند. با این وجود، این تعهد به حذف تدریجی نسخه های قدیمی اندروید منتهی شده است. این مساله با تازه ترین کشف وب سایت WABetaInfo تایید شده است که حداقل الزامات جدید در نسخه ۲.۳۹.۹.۲ این اپلیکیشن را پیدا کرده است. واتساپ دیگر در نسخه های پیش از اندروید لالی پاپ ۵.۰ که توسط گوگل در سال ۲۰۱۴ معرفی شده بود، کار نمی کند.

تصمیم برای عدم پشتیبانی از نسخه های قدیمی تر اندروید با هدف اطمینان از اینکه اپلیکیشن واتساپ می تواند از خاصیت های جدید و همین طور از اقدامات امنیتی پیشرفته تر استفاده نماید، گرفته شده است. هدف از این اقدام، ارائه بهترین تجربه ممکن در هنگام استفاده از اپلیکیشن است.

طبق تازه ترین آمار توزیع سیستم، درصد بسیار کمی از کاربران، همچنان از نسخه های قدیمی اندروید استفاده می نمایند. به ویژه اندروید ۴.۱ عملا دیگر وجود ندارد، در صورتیکه اندروید ۴.۴ سهم بسیار ناچیز ۰.۷۰ درصد را از بازار این سیستم عامل دارد. از ین جهت، تصمیم واتساپ برای عدم پشتیبانی از این نسخه های سیستم عامل، احتمالاً شامل تعداد قابل توجهی از کاربران نمی شود.

اگر هنوز از یک گوشی هوشمند اندرویدی قدیمی استفاده می کنید، می توانید منتظر پیام هشداری باشید که از کار افتادن واتساپ را به شما اطلاع می دهد. این پیام به شما اطلاع می دهد که برای ادامه استفاده از این اپلیکیشن، باید سیستم عامل اندروید خودرا ارتقا دهید. خیلی از اپلیکیشن ها از سیستم عامل های قدیمی پشتیبانی نمی کنند و واتساپ هم از این قاعده مستثنی نیست.

تصمیم برای افزایش حداقل الزامات مورد نیاز برای نسخه های اندروید، منحصر به واتساپ نیست. خیلی از اپلیکیشن های کاربردی دیگر هم پشتیبانی از نسخه های قدیمی سیستم عامل ها را متوقف کرده اند. این امر برخاسته از این حقیقت است که با پیشرفت فناوری، حداقل نیازها برای اپلیکیشن ها هم افزایش می یابد. چنین تدبیری، تضمین می نماید که فناوری قدیمی، اجرای قابلیت های جدید و امکانات امنیتی پیشرفته را محدود نمی نماید. کاربران باید سیستم عامل خودرا بروزرسانی کنند تا از اپلیکیشن ها مورد علاقه خود بهره برده و از تجربه بهتر و امنیت دستگاه اطمینان حاصل کنند.

بر اساس گزارش وب سایت گیزچاینا، ارتقاء به سیستم عامل جدیدتر، اغلب دسترسی به خاصیت ها و پیشرفت های جدیدی را فراهم نموده و تجربه کاربر را بهبود می بخشد. بنابراین، واتساپ نمی تواند از نسخه های قدیمی تر اندروید پشتیبانی کند و همزمان، امنیت و بهبود اپلیکیشن را تضمین کند، حتی اگر این موضوع، برای برخی از کاربران ناخوشایند باشد.

منبع:

1402/02/04
15:24:02
5.0 / 5
437
تگهای خبر: خدمات , سایت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک