سایت شیک : طراحی سایت
در سال گذشته صورت گرفت؛

سه میلیارد تبادل الکترونیکی اطلاعات میان دستگاههای دولتی

سه میلیارد تبادل الکترونیکی اطلاعات میان دستگاههای دولتی

به گزارش سایت شیک، پارسال بیشتر از سه میلیارد تراکنش الکترونیکی میان دستگاههای دولتی صورت گرفت.به گزارش سایت شیک به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، ﮔﺬرﮔﺎه خدمات دوﻟﺖ (GSB) که وظیفه پاسخگویی به استعلامات بین دستگاهی و به صورت ویژه دولت با دولت را بر عهده دارد، سال قبل را با ثبت بیشتر از سه میلیارد تراکنش پشت سر گذاشت.
گذرگاه خدمات دولت، سامانه ای است که با هدف ﯾﮑﭙﺎرﭼﻪﺳﺎزی ﺧﺪﻣﺎت دﺳﺘﮕﺎهﻫﺎی دوﻟﺘﯽ توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران، ایجاد و راه اندازی شده و این امکان را برای ذینفعان بوجود آورده است که بدون احتیاج به راه اندازی چندین شبکه ارتباطی مجزا و اتصال به سرویسهای الکترونیکی به صورت انفرادی، تنها با یک ارتباط شبکه از تمامی خدمات این سامانه به صورت یکپارچه استفاده نمایند.
بررسی وضعیت تراکنش های گذرگاه خدمات دولت در سال ۱۴۰۱ نشان می دهد، فروردین با ثبت تقریبی ۱۷۵ میلیون تراکنش، کم کارترین و تیرماه با ثبت تقریبی ۲۸۰ میلیون تراکنش، شلوغ ترین ماه کاری را پشت سر گذاشته اند. سامانه GSB در مجموع طی سال گذشته، یک هزار و ۸۸۲ سرویس به مشتریان خود عرضه داد، میزبان ۷۷ دستگاه سرویس دهنده و هم ۳۲۶ دستگاه سرویس گیرنده بود.
گذرگاه خدمات دولت در حالی سال قبل ثبت سه میلیارد تراکنش را تجربه نمود که به غیر از فروردین ماه، مابقی ماه های سال، از مرز بیشتر از ۲۱۲ میلیون تراکنش عبور کرده اند.

1402/01/30
21:41:32
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک