سایت شیک : طراحی سایت

تغییر الزامی گوگل به نفع کاربران اپلیکیشن های اندرویدی

تغییر الزامی گوگل به نفع کاربران اپلیکیشن های اندرویدی

سایت شیک: گوگل طراحان اپلیکیشن های اندرویدی را ملزم می کند به کاربر اجازه دهند حساب و داده خودرا حذف کند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این شرکت اعلام نمود که اپلیکیشن های اندرویدی در فروشگاه پلی استور، به زودی باید به کاربران اجازه دهند حساب خود و داده ها در داخل اپلیکیشن و در وب را حذف نمایند. طراحان برنامه همین طور باید داده یک حساب را هنگامی که کاربر برای حذف کل یک حساب درخواست می کند، پاک کنند.
گوگل اعلام نمود هدف از این اقدام، آگاهی رسانی به کاربران درباره ی کنترل هایی که می توانند روی داده داشته باشند و تقویت اطمینان به اپلیکیشن ها و پلی استور بصورت کلی، است. همین طور این اقدام، انعطاف پذیری بیشتری را فراهم می آورد. می توانید داده خاصی مانند محتوای بارگذاری شده خودرا بدون این که لازم باشد کل حساب را پاک کنید، حذف کنید. الزام برای حذف داده در وب، تضمین می نماید که کاربران به جهت اینکه بخواهند اطلاعاتشان را حذف نمایند، نیازی ندارند یک اپلیکیشن را باردیگر نصب کنند.
این سیاست بصورت تدریجی به اجرا گذاشته می شود. سازندگان اپلیکیشن تا هفتم دسامبر فرصت دارند تا به پرسش ها درباره ی حذف داده در فرم امنیت اپلیکیشن خود پاسخ دهند. لیست پلی استور، این تغییرات را از شروع سال ۲۰۲۴ نشان خواهد داد. طراحان می توانند برای دریافت مهلت بیشتر تا ۳۱ ماه مه سال آینده، درخواست کنند.
این تغییرات چند ماه بعد از اعلام مقررات مشابه از طرف اپل برای نرم افزار فروشگاه اپ استور صورت می گیرد. در هر دو مورد، این شرکتها نگران نقض حریم خصوصی و نتایج آن بودند. این شرکتها نمی خواهند کاربران به سبب این که نمی توانند به آسانی حساب های خود یا اطلاعات حساس را بعد از توقف استفاده از یک اپلیکیشن، حذف نمایند، قربانی رخنه اطلاعاتی شوند.
همین طور این تغییرات بدنبال کوشش های فزاینده رگولاتورها صورت می گیرد که خواهان کنترل بیشتر روی خدمات بوده اند. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بتازگی تغییرات قانونی را پیشنهاد کرده بود که راه های ساده برای لغو اشتراک و عضویت را الزامی می کند.
طبق گزارش وب سایت انگجت، در صورتیکه این آژانس بیش از حریم خصوصی به تغییرات ناخواسته متمرکز است، اما پیام به توسعه دهندگان اپلیکیشن روشن است: کنترل بیشتر حسابها را فراهم کنید یا با مجازات رو به رو خواهید شد.
منبع:

1402/01/19
20:22:52
5.0 / 5
412
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک