سایت شیک : طراحی سایت

انگلیس نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در خدمات ابری شد

انگلیس نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در خدمات ابری شد

سایت شیک: دیده بان رقابت انگلیس هشدار داد خدمات ابری شرکتهای آمریکایی آمازون و مایکروسافت ممکنست رقابت در بین شرکتهای اینترنتی این کشور را محدود کنند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، دیده بان رقابت انگلیس (آفکام) اعلام نمود در بررسی یک ساله بازار خدمات ابری، شواهدی از بکارگیری شیوه هایی یافته است که سوئیچ و استفاده از خدمات ابری گوناگون را برای افراد دشوارتر می کنند. این رگولاتور به ویژه نگران نفوذ آمازون و مایکروسافت در این بازار است.

فرگال فاراگر، مدیر آفکام که مسئول مطالعه بازار خدمات ابری بوده است، در اطلاعیه ای اظهار داشت: موانع جدی جهت استفاده از خدمات دیگر، به رقابت در این بازار رو به رشد سریع لطمه زده است. تصور می نماییم که بررسی عمیق تری نیاز است.

آفکام که بر برادکست، مخابرات و خدمات پستی هم نظارت دارد، اکتبر گذشته به سبب نگرانی از محدود شدن نوآوری و رشد در بازار خدمات ابری به سبب نفوذ بالای خدمات ابری شرکت AWS آمازون، آزور مایکروسافت و گوگل کلود، تحقیقاتی را در این خصوص شروع کرد. این سه شرکت چهار پنجم درآمد بازار زیرساخت ابری عمومی انگلیس که بر اساس اعلام آفکام، ارزش آن ۱۵ میلیارد پوند (۱۸.۷ میلیارد دلار) است را در اختیار دارند.

این رگولاتور انگلیسی اعلام نمود بازار زیرساخت ابری را به سازمان رقابت و بازار ارجاع می دهد تا تحقیقات بازار را انجام دهد. گزارش نهایی آفکام در مورد یافته هایش و تصمیم در این زمینه قبل از پنجم اکتبر گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یک سخنگوی مایکروسافت اظهار داشت: ما نسبت به تضمین رقابت پذیری بالای صنعت ابری انگلیس و پشتیبانی از پتانسیل تحویل آفرین فناوریهای ابری برای مساعدت با سرعت بخشیدن به رشد همه بخشهای اقتصاد انگلیس، متعهد مانده ایم. اما آمازون در این زمینه اظهارنظر نکرد.

منبع:

1402/01/18
19:28:21
5.0 / 5
466
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک