سایت شیک : طراحی سایت

سیم کارت دوم گوشی را به چه صورت فعال کنیم؟

سیم کارت دوم گوشی را به چه صورت فعال کنیم؟

سایت شیک: اگر کاربران دستگاهی دارند که قبل از شروع طرح رجیستری روشن بوده، می توانند به کمک پروسه افزودن دستگاه، آنرا تحت مالکیت قطعی سیمکارت خود درآورند و سپس فرآیندهای سامانه همتا، از قبیل انتقال مالکیت را برای آن انجام دهند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، اگر دستگاه دوسیم کارته ای (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) دارید که پیش از شروع طرح رجیستری، تنها از یکی از اسلات های آن استفاده می کرده اید، در صورتی که حالا در اسلات دوم، سیم کارت قرار دهید، پیامک هشدار غیرقانونی بودن دستگاه برای شما ارسال می شود.

برای حل مشکل و ثبت شناسه (IMEI) اسلات دوم دستگاه، لازم است فرآیند افزودن دستگاه را با سیم کارتی که پیش از شروع طرح رجیستری روی دستگاه بوده، انجام دهید؛ همچنین برای انجام موفقیت آمیز افزودن دستگاه، حتما باید با سیم کارتی که پیش از شروع طرح رجیستری روی دستگاه تان بوده، این فرآیند را انجام دهید، نه با هیچ سیم کارت دیگری.

برای افزودن دستگاه، در ابتدا لازم است به سامانه همتا متصل شوید. برای اتصال به سامانه همتا می توان به سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir مراجعه کرد، یا با بهره بردن از کد دستوری #۷۷۷۷* و یا اپلیکشین همتا به سامانه همتا وارد شده و فرآیند افزودن دستگاه را انجام داد. برای ثبت سیم کارت دوم با استفاده سایت اینترنتی، لازم است ابتدا به سایت اینترنتی سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir مراجعه کنید. برای ورود به سامانه می توان از شماره سیم کارت بهره برد و یا اینکه ابتدا در سامانه ثبت نام کرده و سپس با بهره بردن از کد ملی وارد سامانه شد.

در این مرحله شماره سیم کارتی که پیش از شروع طرح روی دستگاه بوده را وارد کرده و دکمه ورود را انتخاب کنید. رمز عبور موقت برای شماره شما ارسال می شود. رمز عبور موقت را وارد کرده و وارد کارتابل خود در سامانه همتا شوید. پس از ورود به کارتابل خود در سامانه همتا، در بخش مدیریت دستگاهها، گزینه افزودن دستگاه را انتخاب کنید. در مرحله بعدی لازم است تا شناسه (IMEI) دستگاه خودرا وارد و گزینه ثبت را انتخاب کنید.شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم کارت) بستگی دارد و روی جعبه، پشت باتری یا با شماره گیری #۰۶#*، قابل رؤیت است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید ۱۵ رقم ابتدایی این شناسه (IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و...) استفاده گردد.درصورتی که گوشی شما دوسیم کارته باشد، پس از وارد کردن اولین شناسه (IMEI)، سامانه به طور خودکار موضوع را تشخیص داده و پیغامی درباب «وارد کردن شناسه (IMEI) دوم دستگاه» را برای شما نمایش می دهد و شما باید شناسه (IMEI) دوم دستگاه تان را هم وارد کنید.

درصورتی که گوشی شما دو اسلات (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است اما پیغام مربوطه نمایش داده نمی شود و شما نمی توانید شناسه (IMEI) دوم دستگاه تان را به همتا اظهار کنید یا اینکه دستگاه شما تک اسلات است اما سامانه از شما، شناسه (IMEI) دوم را می خواهد، با مرکز پاسخ گویی سامانه همتا با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس حاصل کرده و مشکل را مطرح کنید.چنانچه شناسه (IMEI)های اظهارشده، با سیم کارتی که اکنون در کارتابل آن هستید، پیش از شروع طرح رجیستری، در شبکه اپراتوری داخل کشور، سابقه فعالیت داشته باشند، فرآیند به طور موفقیت آمیز صورت خواهد گرفت. در ادامه، می توانید با انتخاب گزینه «مدیریت دستگاه ها» از منوی سمت راست، شناسه (IMEI) های اضافه شده به کارتابل را به همراه نشان تجاری و مدل دستگاه مشاهده کنید.

افزودن دستگاه بوسیله کد دستوری #۷۷۷۷*

برای افزودن دستگاه بوسیله کد دستوری، ابتدا با سیم کارتی که پیش از شروع طرح رجیستری روی دستگاه تان بوده، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری و دکمه تماس، را انتخاب کنید. در ادامه عدد مربوط به گزینه «افزودن دستگاه» یعنی عدد ۴ را وارد کنید. در مرحله بعدی لازم است شناسه (IMEI) دستگاه خودرا وارد و گزینه ارسال را انتخاب کنید.در صورتی که دستگاه شما دوسیم کارته باشد، پس از وارد کردن اولین شناسه (IMEI)، سامانه به طور خودکار، موضوع را تشخیص داده و پیغامی درباب «وارد کردن شناسه (IMEI) دوم دستگاه» را برای شما نمایش می دهد و شما باید شناسه (IMEI) دوم دستگاه تان را هم وارد کنید. سپس لازم است با وارد کردن عدد ۱ صحت اطلاعات واردشده را تائید کنید. اگر دستگاه تک سیم کارت باشد، یک شناسه (IMEI) و درصورتی که دستگاه دوسیم کارته باشد، هر دو شناسه (IMEI) در این مرحله نمایش داده می شوند. در نهایت چنانچه شناسه (IMEI)های اظهار شده، با سیم کارتی که با آن #۷۷۷۷* را شماره گیری کرده بودید، پیش از شروع طرح رجیستری، در شبکه اپراتوری داخل کشور، سابقه فعالیت داشته باشند، فرآیند به طور موفقیت آمیز صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید

چطور بفهمیم چند سیم کارت به نام ماست؟دستگاه های استاندارد و معتبر، به تعداد شکاف برای قرار دادن سیم کارت، شناسه (IMEI) دارند که روی جعبه، پشت باتری یا با شماره گیری #۰۶#*، قابل رؤیت است. چنانچه دستگاه دوسیم کارته ای دارید که پیش از شروع طرح با سیم کارت خود از آن استفاده می کرده اید اما شناسه (IMEI) های درج شده روی جعبه، پشت باتری یا نمایش داده شده با شماره گیری #۰۶#*، یکسان هستند، با مرکز پاسخ گویی سامانه همتا با شماره ۰۹۶۳۶۶ تماس گرفته و موضوع را مطرح کنید.

پیامک هشدار انتقال مالکیت برای دستگاه های دوسیم کارته

در سامانه همتا هر دستگاه، فارغ از تعداد اسلات های آن، تحت مالکیت تنها یک سیم کارت قرار دارد. درصورتی که دستگاه شما دوسیم کارته (دارای دو شکاف برای قرار دادن سیم کارت) است باید توجه داشته باشید که پس از انجام موفقیت آمیز فرآیند «افزودن دستگاه»، هر دو شناسه (IMEI) دستگاه شما تحت مالکیت یک سیم کارت قرار می گیرد؛ به این دلیل زمانی که در اسلات دوم سیم کارتی غیر از سیم کارت مالک دستگاه در سامانه همتا، قرار دهید، پیامک هشدار انتقال مالکیت دریافت خواهید کرد.

همان طور که در این پیامک ذکر شده، از آن جایی که قرارگیری این سیم کارت جدید در دستگاه، به جهت خریدوفروش نبوده، بلکه مالک دستگاه یکی از سیم کارت های خودرا درون دستگاه قرار داده، به این دلیل نیاز به اقدام خاصی نیست. 


منبع:

1402/01/11
14:55:32
5.0 / 5
467
تگهای خبر: اپراتور , اینترنت , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک