سایت شیک : طراحی سایت

بزرگترین شرکت های فناوری جهان کدامند؟

بزرگترین شرکت های فناوری جهان کدامند؟

سایت شیک: شرکت های فناوری در سال های اخیر به پیشران برتر در رشد اقتصادی، ذائقه مصرف کننده و بازارهای مالی تبدیل گشته اند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، به عنوان مثال ارزش سهام بزرگترین شرکت های فناوری به عنوان یک گروه، از ارزش کل بازار در یک دهه گذشته به میزان شایان توجهی سبقت گرفته است. این امر تا حدودی بدین سبب بوده که فناوری به شکل عمده نحوه ارتباط افراد، مصرف اطلاعات، خرید، تعاملات اجتماعی و کار کردن افراد را متحول کرده است. شرکت های حوزه فناوری، در تحقیقات و توسعه و تولید کالاها و خدمات مبتنی بر تکنولوژی فعالیت دارند. این شرکت ها، نرم افزار می سازند و کامپیوتر ها و دستگاه های موبایل و دستگاه های خانگی را طراحی و تولید می کنند. همین طور محصولات و خدمات در رابطه با فناوری اطلاعات را فراهم می کنند.

وب سایت اینوستوپدیا در گزارشی به بررسی ۱۰ شرکت برتر در زمینه فناوری برمبنای درآمد آنها در ۱۲ ماه گذشته پرداخته است. این شرکت ها، محدود به شرکت هایی هستند که سهامشان در آمریکا یا کانادا معامله می شود. تنها استثنای این لیست، سامسونگ است که اهمیت بیش از حدش موجب شد نتوان آنرا نادیده گرفت. برخی از شرکتها خارجی ممکنست بصورت نیم سالانه گزارش دهند و بنا بر این ممکنست گزارش های مالی آنها با تاخیر بیشتری منتشر شود.

۱- اپل

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۳۹۴.۳۳ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۹۹.۸ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲.۱۵ تریلیون دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۱.۲۵ درصد

بورس: نزدک

شرکت اپل محصولات فناوری مصرفی متنوعی شامل تلفن های هوشمند، کامپیوتر های شخصی، تبلت ها، دستگاه های پوشیدنی، دستگاه های سرگرمی خانگی و موارد دیگر را طراحی، تولید و به بازار عرضه می کند. برخی از محبوب ترین محصولات این شرکت شامل تلفن های هوشمند آیفون و کامپیوتر های مک هستند. اپل همین طور فروش خدماتش را به میزان شایان توجهی توسعه بخشیده است. این شرکت فروشگاه های محتوای دیجیتالی را اداره می کند و بتازگی چندین سرویس پخش شامل اپل پلاس را راه اندازی کرده است.

۲- سامسونگ الکترونیکس

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۴۷.۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۳۳.۷۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۷۵.۷۸ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: ۲۹.۲۶ درصد

بورس: بازار سهام کره

شرکت سامسونگ الکترونیکس با اپل و سایر شرکت های فناوری بزرگ جهان در زمینه های کلیدی رقابت می کند. این شرکت در کسب و کارهای گسترده شامل محصولات الکترونیکی مصرف کننده و فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت دارد. این شرکت کره ای، تلفن همراه، تبلت دستگاه های پوشیدنی، محصولات واقعیت مجازی، تلویزیون تئاتر خانگی، کامپیوتر، چاپگر، دستگاه های خانگی و محصولات دیگر را می فروشد. سامسونگ بیشتر برای تلفنهای هوشمند گلکسی محبوب خود شناخته شده است.

۳- هون های پریسیژن اینداستری (فاکسکان)

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۲۷.۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۵.۰۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۴۴.۷ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۹.۰۱ درصد

بورس: فرابورسی

شرکت "هون های پرسیژن اینداستری" که با نام فاکسکان شناخته می شود، یک شرکت تولیدکننده محصولات الکترونیکی چند ملیتی مستقر در تایوان است. این شرکت محصولات و قطعات الکترونیکی را جهت استفاده در تجهیزات، خودرو، فناوری اطلاعات و ارتباطات و صنایع محصولات الکترونیکی مصرفی، تولید می کند. فاکسکان تولیدکننده قراردادی محصولات اپل بوده و بخش اعظمی از گوشیهای آیفون این شرکت را تولید می کند.

۴- مایکروسافت

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۲۰۳.۰۸ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۶۹.۸۰ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱.۸۲ تریلیون دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۴.۶۱ درصد

بورس: نزدک

مایکروسافت سازنده و مجوز دهنده نرم افزار، دستگاهها و راه کارها بوده و بیشتر برای نرم افزار ویندوز و مجموعه آفیس خود شناخته شده است. مایکروسافت سهم رو به رشدی از سود و درآمد خودرا از رایانش ابری به دست می آورد و پلت فرم ابری این شرکت، آزور نام دارد. مایکروسافت همین طور مالک سایت شبکه اجتماعی حرفه ای لینکدین برای جویندگان کار است.

۵- دل تکنولوژیز

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۰۵.۲۵ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱.۸۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۸.۰۱ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۷.۷۵ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

شرکت دل، نرم افزار، محصولات فناوری اطلاعات و خدمات را طراحی، تولید و در سراسر جهان، عرضه می کند. این شرکت کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ، راه کارهای ذخیره سازی، نصب جدید و سنتی و محصولات شبکه را نیز عرضه می کند. همین طور راه کارهای مدیریت ابری و پلت فرم ابری را می فروشد. دل، برای محصولات کامپیوتر شخصی خود بیشتر شناخته شده است.

۶- سونی

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۸۳.۹۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۷.۶ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۹۵.۸۷ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۳۵.۶۲ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

سونی یک شرکت فناوری ژاپنی است که محصولات الکترونیکی برای مصرف کنندگان، متخصصان و بازارهای صنعتی سراسر جهان طراحی و تولید می کند. این شرکت محصولاتی نظیر کامپیوتر های شخصی، تلفن های همراه، کنسولهای بازی ویدیویی، نرم افزار و دوربین های ویدئویی را می فروشد و تولید کننده و فروشنده کنسول بازی ویدیویی محبوب پلی استیشن است.

۷- شرکت TSMC تایوان

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۱.۶۶ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۳۰.۵۳ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۴۰۰.۰۵ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۳۲.۹ درصد

بورس: بازار سهام نیویورک

شرکت TSMC تایوان، ریزتراشه ها و نیمه رساناهای مورد استفاده در تلفن های همراه، تجهیزات پزشکی، کنسول های بازی های ویدئویی، سخت افزار کامپیوتر و محصولات دیگر را تولید می کند. این شرکت در سال ۲۰۲۱، بیش از ۱۲ هزار محصول برای ۵۳۵ مشتری تولید کرد.

۸- لنوو

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۷۰.۸۷ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۲.۱۱ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۹.۸۳ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۲۶.۹۱ درصد

بورس: فرابورسی

گروه لنوو یک شرکت تولیدکننده فناوری است که کامپیوتر های شخصی، مانیتورها، تبلت ها، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه هایی را می سازد که برای رفع نیازهای فناوری مدرن طراحی شده اند. این شرکت به بازار جهانی بیش از ۱۸۰ کشور خدمات می دهد و دارای پایگاه های تولیدی در آرژانتین، برزیل، چین، آلمان، مجارستان، هند، ژاپن، مکزیک و آمریکا است.

۹- اینتل کورپ

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۶۹.۵۴ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱۳.۳۰ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۱۱۰.۷۳ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۴۵.۰۶ درصد

بورس: نزدک

شرکت اینتل یک تولید کننده جهانی تراشه های کامپیوتر بوده و فراهم کننده راه کارهای رایانش، شبکه یا نتورکینگ، ذخیره سازی داده و ارتباطات است. این شرکت محصولات پلت فرم برای بازارهای ابری، سازمانی و زیرساخت ارتباطات عرضه می کند. اینتل همین طور فلش مموری، نیمه رساناهای قابل برنامه ریزی برای نوت بوک ها و دستگاه های موبایل و کامپیوتر های رومیزی عرضه می کند. این شرکت بیشتر برای پردازنده های قدرتمندی که در کامپیوتر های شخصی در سراسر جهان بکار رفته و توسط شرکتها و مصرف کنندگان استفاده می شود، شناخته شده است.

۱۰- پاناسونیک کورپ

درآمد (در ۱۲ ماه گذشته): ۶۳.۹۱ میلیارد دلار

درآمد خالص (در ۱۲ ماه گذشته): ۱.۶۹ میلیارد دلار

ارزش بازار: ۲۰.۱۲ میلیارد دلار

بازده کل یک سال گذشته: منفی ۱۸.۳۷ درصد

بورس: فرابورسی

شرکت پاناسونیک، سازنده، تولید کننده و خدمات دهنده محصولات الکترونیکی ژاپنی برای بازار مصرفی، کامپیوتر های شخصی، تبلت ها و پروژکتورها است. پاناسونیک همین طور دستگاه هایی مانند تهویه هوا، تلویزیون یخچال و ماشین لباسشویی نیز تولید می کند.

منبع:

1402/01/03
20:22:43
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک