سایت شیک : طراحی سایت

اپل ارزشمندترین شركت جهان شد

اپل ارزشمندترین شركت جهان شد

ارزش سهام اپل در معاملات روز جمعه تحت تأثیر عملكرد مالی قوی این شركت در سه ماهه دوم، حداكثر ۷.۱ درصد صعود كرد و این غول فناوری آمریكایی از آرامكوی سعودی بعنوان ارزشمندترین شركت سهامی عام جهان پیشی گرفت.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، ارزش سهام اپل در ابتدای معاملات روز جمعه تا رکورد ۴۱۲ دلار صعود کرد و تا آخر معاملات ۱۰ درصد جهش یافت و ارزش سرمایه بازار این شرکت به ۱.۸۱۷ تریلیون دلار بالغ شد.

شرکت نفتی آرامکوی سعودی از زمان ورود به بورس در اواخر سال میلادی گذشته، بزرگترین شرکت سهامی عام جهان بوده و بر مبنای آخرین قیمت نهایی معاملات بورس، ۱.۷۶ تریلیون دلار سرمایه بازار داشته است.

پیش از آن اپل برای عنوان ارزشمندترین شرکت سهامی عامی آمریکا، با مایکروسافت رقابت کرده بود.

کنار زدن آرامکو توسط اپل به دنبال یک دوره پرالتهاب برای این شرکت نفتی روی داده است. عرضه اولیه عمومی سهام آرامکو کمتر از انتظار محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی بود که ارزش گذاری دو تریلیون دلاری برای آرامکو و تهیه ۱۰۰ میلیارد دلار از عرضه اولیه را هدف گرفته بود. اما با عدم استقبال سرمایه گذاران خارجی، دولت به عرضه اولیه داخلی رضایت داد و حدود ۳۰ میلیارد دلار به دست آورد که همچنان بزرگترین عرضه اولیه عمومی برگزار شده در جهان به حساب می آید.

همچنین قیمتهای نفت به علت افت تقاضا در بحبوحه شیوع کرونا سقوط کرده اند. درآمد سه ماهه دوم آرامکو احیانا به حدود ۳۷ میلیارد دلار در مقاسیه با ۷۶ میلیارد دلار در مدت مشابه سال قبل سقوط کرده است. ارزش سهام آرامکو از اواخر دسامبر ۶.۴ درصد افت کرده با این وجود در مقایسه با سایر تولیدکنندگان نفت، افت کمتری داشته است. ارزش سهام اکسون موبیل ۴۰ درصد و رویال داچ شل ۵۰ درصد نزول کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در مقابل، شرکت آمریکایی اپل روز پنج شنبه درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلار را برای سه ماهه منتهی به ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۰ گزارش کرد که بسیار فراتر از پیشبینی وال استریت بود و در همه محصولاتش همچون آیفون رشد فروش نشان داد. پاندمی کرونا موقعیت این شرکت بعنوان بزرگترین شرکت فناوری جهان را مستحکم کرده و ارزش سهام اپل از آغاز سال جاری تابحال ۴۵ درصد صعود کرده است.

منبع:

1399/05/11
15:13:20
5.0 / 5
2093
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک