سایت شیک : طراحی سایت

اتصال همه روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت

اتصال همه روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت

به گزارش سایت شیک، معاون وزیر ارتباطات از اتصال همه روستاهای بالای بیست خانوار فاقد ارتباط مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت اطلاع داد و اظهار داشت: بدین ترتیب دانش آموزان روستاهایی که به علت تخریب مدارس امکان شرکت در کلاس های درس را نداشتند، می توانند به صورت غیرحضوری و آنلاین فرآیند تحصیلی خویش را ادامه دهند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، رضا باقری اصل - معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با بیان خبر زیر پوشش قرار دادن همه روستاهای بالای بیست خانوار مناطق زلزله زده خوی اظهار داشت: هر شش روستای فاقد اینترنت مناطق زلزله زده شهرستان خوی که به سبب تخریب مدارس امکان آموزش حضوری برای دانش آموزان فراهم نبود، با پیگیری های صورت گرفته از مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی و با وجود شرایط برفی و سرمای شدید منطقه، تجهیزات تأمین و به منطقه اعزام شد که با ارتقاء تکنولوژی سایت های روستاهای مذکور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شدند و الان دانش آموزان امکان استفاده از آموزش های مجازی و شبکه شاد برایشان فراهم است.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی ادامه داد: روستای استران هم که به علت عدم اتصال به شبکه اینترنت پرسرعت در برنامه راه اندازی سایت توسط ایرانسل قرار داشت با هماهنگی انجام شده با مدیرعامل ایرانسل در اولویت برنامه قرار گرفت و حفاری انجام و مقرر شد با عنایت به سرمای شدید منطقه و احتیاج به تأمین برق و دسترسی جاده، حداکثر تا نیمه اسفند ماه سایت جدید این روستا هم راه اندازی و امکان اتصال به اینترنت پرسرعت برای مردم این روستا فراهم گردد.
به دنبال اتصال همه روستاهای زلزله زده خوی به شبکه اینترنت پرسرعت با تصویب ستاد مدیریت بحران، مدارس و دانشگاه های شهرستان خوی از امروز ۱۶ بهمن ماه تا پایان هفته جاری به سبب آرامش و آسایش خانواده ها، غیرحضوری اعلام گردید.
طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال ۱۳۸۴ مطرح و مهم ترین دلیل پیاده سازی این شبکه در آن سال کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام گردید. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» آمده که شبکه ملی اطلاعات بعنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه های کشور است. این شبکه متشکل از زیرساخت های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، شبکه ای حفاظت شده نسبت به اینترنت و شبکه ای با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است.
در سالهای پس از ۱۳۸۴ عملا اجرای این طرح با کندی انجام می شد تا اینکه در دولت یازدهم، اجرای این طرح پیگیری و درنهایت در اواخر همان دولت اعلام گردید که فازهای اول، دوم و سوم آن افتتاح و رونمایی شده است؛ اما این شتاب بخشی به روند اجرای این پروژه در دولت سیزدهم از مهم ترین اقدمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ ازاین رو طرح شتاب بخشی به روند اجرای شبکه ملی اطلاعات، از مهرماه سال قبل شروع شده و هم اکنون هم در مرحله اجرا قرار دارد.1401/11/17
13:40:17
5.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک