سایت شیک : طراحی سایت

توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان

توسعه مناسبات پستی بین ایران و عمان

سایت شیک: معاون وزیر ارتباطات از آمادگی پست ایران برای در اختیار قرار دادن تجارب خود در حوزه های تحول دیجیتال، هوشمندسازی، خدمات مالی پستی و پست سبز به پست عمان آگاهی داد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا از دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست، محمود لیائی در نشست با قائم مقام مدیرعامل پست عمان؛ ضمن ابراز خرسندی و خیر مقدم به هیئت پست این کشور، اظهار داشت: سبب خوشی و مسرت است که میزبان همکاران پستی از کشور دوست و برادر، عمان هستیم.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به این که دو کشور ایران و سلطان نشین عمان از مناسبات مطلوب سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برخور دارند. اضافه کرد: توسعه مناسبات و همکاریهای مختلف بین تهران و مسقط در سال های اخیر مرهون تدابیر هوشمندانه دولت ها بوده و ریشه در سابقه ی مذهبی و تاریخی دو کشور دارد.

لیائی با اعلان اینکه دو کشور در سالهای اخیر تفاهم نامه های مختلفی در حوزه های گردشگری، اقتصادی و پزشکی منعقد کرده اند، اشاره کرد: این تعاملات قدمهای مثبتی در تحکیم روابط دوجانبه و ارتقای سطح مناسبات بین دو کشور بوده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به این که این نوع از ارتباطات زمینه ساز گسترش روابط اجتماعی و فرهنگی بین دو ملتی است که ریشه های واحد فرهنگی و مذهبی دارند، اظهار داشت: بدین جهت انتظار می رود؛ در این سفر روابط در زمینه صنعت پست نیز ادامه پیدا کند و موجب توسعه و گسترش همکاری ها شود.
لیائی در امتداد تحکیم مناسبات بین دو کشور به چاپ و انتشار تمبر مشترک به عنوان سفیر فرهنگی و برگزاری نمایشگاه مشترک تمبر اشاره نمود و اضافه کرد: راه اندازی خدمات خرید و فروش اینترنتی و رفع موانع توسعه تجارت الکترونیک از دیگر مباحثی است که به استواری روابط پستی بین دو کشور کمک می نماید.

معاون وزیر ارتباطات، با اعلان اینکه پست ایران در حوزه های تحول دیجیتال، فناوری و هوشمندسازی و خدمات مالی پستی دارای تجارب خوبی است، از آمادگی پست ایران برای در اختیار قرار دادن این تجارب به پست عمان آگاهی داد.

صادرات خدمات فنی_مهندسی پست جمهوری اسلامی ایران، راه اندازی فروشگاه های اینترنتی ایرانی به زبان عربی در عمان و انجام خدمات لجستیکی توسط پست دو کشور، انجام خدمات مستشاری پست ایران به پست عمان، ایجاد پست دریایی و پیاده سازی پروژه جی نف در عمان، برگزاری تورهای زیارتی و سیاحتی برای کارکنان پست عمان در ایران و همکاری دو کشور جهت راه اندازی اتحادیه پستی جهان اسلام، حمایت متقابل از یکدیگر در اتحادیه جهانی پست، اعزام متخصصان با تجربه پستی به کشور عمان و همین طور استفاده از تجارب ایران در تحقق پست سبز از دیگر مباحث و زمینه های گسترش همکاری بود که لیائی به آنها اشاره نمود.

السید نصر بن بدر البوسعیدی، قائم مقام مدیرعامل پست عمان ضمن تشکر از میهمان نوازی و استقبال گرم پست ایران اظهار داشت: لازم می دانم سلام گرم دولت و مردم و وزارت حمل و نقل و فناوری اطلاعات کشور عمان و همین طور درودهای گرم کارکنان پست کشورم را به ملت ایران ابلاغ نمایم.

قائم مقام پست عمان با اشاره به روابط تاریخی و مناسبات دیرینه بین دو کشور اظهار داشت: این مهم سبب گسترش منافع دو ملت ایران و عمان است. روابط دیرینه دو ملت، نشانگر اراده جدی مسئولین دو کشور برای توسعه و بهبود روابط بیش تر بین کشور است.

السید نصر بن بدر البوسعیدی با اظهار امیدواری از ثمر بخش بودن سفر هیئت پستی عمان به ایران، بیان کرد: با همکاری، تفاهم و توافق با مسئولین پست ایران برخی مسائل، خصوصاً بررسی سازوکارهای مناسب مالی بین دو کشور بوسیله پست ایران محقق شود.

قائم مقام مدیرعامل پست عمان با اشاره به تجربه منحصر به فرد ایران در زمینه پستی، اظهار داشت: امیدوار هستم در مسافرت وزیر حمل نقل و ارتباطات کشور عمان به ایران، تفاهم نامه میان پست دو کشور منعقد شود و این خود نقشه راهی برای اجرای توفقات بین در آینده را فراهم آورد.

بهزاد احمدی، رییس مرکز همکاریهای تخصصی و مطالعات راهبردی بین المللی وزارت ارتباطات نیز با اشاره به این که عمان یکی از کشورهای دوست و نزدیک به ایران در طول دهه های گذشته بوده است؛ بیان کرد: از دیرباز روابط سازنده و خوبی بین دو طرف برقرار بوده و چشم انداز روشنی پیش روی طرفین برای بسط توسعه روابط وجود دارد.

احمدی اضافه کرد: بدون تردید قرن ۲۱، قرن همکاری در زمینه های فنی و فناورانه خصوصاً در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، بدین سبب این نوع همکاری ها خصوصاً همکاریهای پستی، جایگاه ویژه ای در روابط بین الملل پیدا کرده است.

رئیس مرکز همکاریهای تخصصی و راهبردی بین المللی وزارت ارتباطات با اشاره به گسترش روابط دوجانبه بین کشورها، عنوان کرد: جایگاه و نقش دو کشور، جمهوری اسلامی ایران و عمان با محوریت فناوری به ویژه فناوری ارتباطات و اطلاعات می تواند مبنای توسعه روابط برای دو کشور باشد. ضروریست این همکاری ها مورد توجه قرار گرفته و برای تحقق آن پروسه ویژه ای همچون ایجاد یک کارگروه تخصصی تعیین شود.

احمدی ضمن ابراز خرسندی از این که وزارت ارتباطات با پیشتازی پست این مسیر را آغاز نموده اظهار داشت: امیدوار هستم این سفر و سفرهای متعاقب به گسترش بیش از پیش روابط دو کشور کمک نماید.

گفتنی است بازدید از موزه ملی ارتباطات آخرین برنامه هیئت پستی عمان در مسافرت به ایران بود.
1401/11/09
12:43:18
5.0 / 5
610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک