سایت شیک : طراحی سایت

کاهش فروش جهانی گوشی موبایل رکورد زد

کاهش فروش جهانی گوشی موبایل رکورد زد

به گزارش سایت شیک، بنا بر آماری که نشان دهنده ضعیف شدن تقاضای مصرفی و مشکلات بیشتر برای قطبهای تولیدی مانند کره جنوبی و ویتنام است، فروش جهانی تلفن هوشمند در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، با کاهش کم سابقه ای، رو به رو شد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، آمار موسسه تحقیقاتی آی دی سی (IDC) نشان داد فروش جهانی تلفن هوشمند در سه ماهه دسامبر سال ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱، به میزان ۱۸.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به اندکی بیشتر از ۳۰۰ میلیون دستگاه رسید. فروش جهانی تلفن هوشمند در کل سال میلادی گذشته، ۱۱.۳ درصد کاهش پیدا کرد که ضعیفترین آمار فروش سالانه در یک دهه گذشته بود.

نبیلا پوپال، مدیر تحقیقات در موسسه آی دی سی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام نمود: هیچگاه چنین کاهش فروش تلفن هوشمند در سه ماهه تعطیلات را مشاهده نکرده بودیم. علاوه بر تورم و ابهامات اقتصادی، قرنطینه کرونا در چین عامل دیگری بود که به صنعت تلفن هوشمند همچون فروش آیفون اپل ضربه زد. فروش سنگین و تبلیغات در طول این سه ماهه بیشتر از اینکه به رشد فروش کمک نماید، به کاهش موجودی انبار شده شرکتهای سازنده کمک کرد.

مشکلاتی که در پایگاه تولید اصلی چینی شرکت اپل وجود داشت، هم روند عرضه آیفون به بازار در سه ماهه دسامبر را مختل کرد. اعتراضات گسترده کارکنان کارخانه فاکسکان در شهر ژنگژو به محدودیت های کووید و شرایط زندگی، روند تولید این کارخانه را به مدت چند هفته مختل کرد و با اعتراضات خشونت آمیز در دسامبر به اوج خود رسید.

تلفن هوشمند یکی از بزرگترین اقلام صادراتی کره جنوبی و منبع مهم درآمد برای ویتنام به حساب می آید که سامسونگ الکترونیک، در هر دوی این کشورها، کارخانه هایی را اداره می کند.

سامسونگ در سه ماهه گذشته، بزرگترین کاهش سود این شرکت در بیشتر از یک دهه اخیر را گزارش کرد که عموما ناشی از کاهش تقاضا برای نیمه رسانه ها بود. نقشی که این شرکت بعنوان تأمین کننده بزرگ تراشه حافظه و نمایشگر برای صنعت تلفن هوشمند دارد، سبب شده است از رکود این صنعت صدمه بیشتری ببیند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فروش دستگاههای موبایل همواره معیار سنجش تقاضا برای تراشه ها به حساب می آید. بانک توسعه کره پیش بینی نمود فروش تلفن هوشمند کره جنوبی بعد از کاهش ۲.۱ درصدی در سال میلادی گذشته، احیانا سال جاری تنها ۰.۷ درصد رشد می کند. صادرات تراشه از این کشور احیانا در سال ۲۰۲۳، به میزان ۹.۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا خواهد نمود و روند بهبودی تقاضا تا قبل از پایان سال جاری پیشبینی نمی شود.

منبع:

1401/11/07
19:27:46
5.0 / 5
565
تگهای خبر: حافظه , سامسونگ , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک