سایت شیک : طراحی سایت

بمباران شرکت های روسی با حملات داس

بمباران شرکت های روسی با حملات داس

سایت شیک: روس تلکام ادعا نمود سال قبل حدود ۶۰۰ شرکت روسی، هدف حملات داس قرار گرفتند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، همزمان با ادامه جنگ روسیه در اکراین، شرکتهای روسیه با حملات داس (انکار سرویس توزیع شده) بمباران شدند و این حملات ضد شرکتهای روسی در سال ۲۰۲۲ به رکورد بالای جدیدی رسید.

بنا بر آمار شرکت روس تلکام که بزرگترین شرکت عرضه دهنده سرویس اینترنت در روسیه است، طی سال میلادی گذشته، ۲۱.۵ میلیون حمله داس ضد ۶۰۰ سازمان در این کشور به وقوع پیوست.

اکثر این حملات در مسکو و حوالی آن که اغلب این شرکت ها مستقر هستند، روی داد. هیچ کدام از صنایع بزرگ از این حملات در امان نماندند و بخش مخابرات، خرده فروشی، فاینانس و عمومی این حملات را تجربه کردند.

یک سوم این حملات (۳۰ درصد) ضد بخش عمومی انجام شد که بر اساس سالانه، ۱۲ برابر افزایش داشت. یک چهارم از این حملات (۲۵ درصد) ضد موسسات مالی و ۱۶ درصد ضد آموزش و پرورش انجام شد. بزرگترین حمله با سرعت ۷۶۰ گیگابیت بر ثانیه انجام شد و در مقایسه با بزرگترین حمله سال پیش، دو برابر قدرت تخریب داشت. طولانی ترین حمله داس هم حدودا سه ماه ادامه داشت.

اکثر این حملات در مارس شروع شد که حدودا با آغاز عملیات نظامی روسیه در اکراین در ۲۴ فوریه، همزمان بود و در ماه مه به اوج خود رسید. بر اساس آدرسهای آی پی مورد استفاده، منشاء اغلب این حملات از ایالات متحده بود.

بنا بر گزارش روس تلکام، باآنکه حملات داس، اغلب حملات (حدود ۸۰ درصد) را تشکیل داد، اما انواع دیگر حملات سایبری هم روی داد. وب سایتهای صدمه پذیر در مدار توجه هکرهای غربی قرار گرفتند که از حفره های امنیتی، برای انجام حملات خود بهره برداری کردند.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، از زمان آغاز جنگ میان روسیه و اکراین، هکرها و هکتیویست ها (رخنه گران کنشگر) از همه طرفین وارد عمل شده و کاملا فعال بوده اند. در بین آنها، گروه کنتی، بزرگترین گرداننده باج افزارها است که علنا، طرفدار دولت روسیه بوده است.
1401/11/06
13:05:18
5.0 / 5
544
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک