سایت شیک : طراحی سایت

سود سامسونگ به پایین ترین رکورد ۸ ساله سقوط کرد

سود سامسونگ به پایین ترین رکورد ۸ ساله سقوط کرد

به گزارش سایت شیک، برآورد مقدماتی سامسونگ الکترونیک نشان میدهد سود این شرکت در سه ماهه چهارم سال 2022، تحت تأثیر کاهش قیمت تراشه حافظه و تقاضای کمتر برای دستگاههای الکترونیکی، به میزان دو سوم کم شده و به کمترین میزان در هشت سال گذشته سقوط کرده است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، برآورد سود ضعیف از طرف سامسونگ که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان بشمار می رود و همین طور تولید کننده بزرگ تلفن هوشمند و تلویزیون است، دورنمای تیره ای را برای نتایج مالی سه ماهه شرکت های فناوری دیگر ترسیم می کند.

پس از اینکه سامسونگ اعلام نمود سود عملیاتی این شرکت کره جنوبی در فاصله اکتبر تا دسامبر، احتمالاً ۶۹ درصد کاهش پیدا کرده و به ۴.۳ تریلیون ون (معادل ۳.۳۷ میلیارد دلار) در مقایسه با ۱۳.۸۷ تریلیون ون در زمان مشابه سال قبل رسیده است، مفسرین پیش بینی کردند سود سامسونگ در سه ماهه نخست سال میلادی جاری، باردیگر با کاهش روبرو خواهد شد.

سود سه ماهه برآورد شده از طرف سامسونگ، پایین ترین سود سه ماهه این شرکت از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ بشمار می رود و ضعیف تر از برآورد مفسرین بوده است.

لی مین هی، تحلیلگر شرکت سرمایه گذاری و اوراق بهادار "بی ان کی" در این زمینه اظهار داشت: تمامی بخش های کسب وکار سامسونگ، دوران دشواری را داشتند اما این وضعیت برای بخش تراشه و موبایل، مشکل تر بود.

سامسونگ در برآورد اولیه از درآمدهایش اعلام نمود درآمد سه ماهه این شرکت احتمالاً ۹ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده و به ۷۰ تریلیون وون رسیده است. سامسونگ که چهارمین شرکت بزرگ آسیا از نظر ارزش بازار است، جزییات درآمد خودرا ۳۱ ژانویه منتشر خواهدنمود.

افزایش نرخ های بهره و هزینه زندگی در جهان، به تقاضا برای تلفنهای هوشمند و سایر دستگاه هایی که سامسونگ تولید می کند و همین طور به نیمه رسانه هایی که این شرکت برای محصولات رقیبی نظیر آیفون تامین می کند، ضربه زده است. سود کسب وکار موبایل سامسونگ در سه ماهه چهارم که فروش تلفن های هوشمند به سبب تقاضای ضعیف ناشی از مسائل اقتصاد کلان، کاهش پیدا کرد، گرفتار افول شد.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ در اکتبر اعلام نموده بود که انتظار ندارد سرمایه گذاری های سال ۲۰۲۳ این شرکت تغییر چندانی پیدا کند. اما مفسرین می گویند سامسونگ این سابقه را دارد که کاهش تولید تراشه حافظه را اعلام نمی کند اما ممکنست سرمایه گذاری های خودرا با به تاخیر انداختن آوردن تجهیزات یا بوسیله راه های دیگر، تنظیم کند.

منبع:

1401/10/17
11:00:56
5.0 / 5
562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک