سایت شیک : طراحی سایت

دادگاه هندی با درخواست تجدیدنظر گوگل مخالفت کرد

دادگاه هندی با درخواست تجدیدنظر گوگل مخالفت کرد

سایت شیک: دادگاه هندی درخواست گوگل برای لغو حکم ضد انحصارطلبی که مقابل این شرکت آمریکایی در رابطه با پلت فرم اندروید صادر گردیده است را نپذیرفت.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، کمیسیون رقابت هند در اکتبر اعلام نمود گوگل از موقعیت برتر خود در بازار مانند جست و جوی آنلاین و فروشگاه برنامه برای اندروید، سوءاستفاده کرده تا موقعیت اپلیکیشنهایش مانند کروم و یوتیوب را در مرورگرهای وب موبایل و میزبانی ویدئوی آنلاین حفظ کند.

این کمیسیون گفته بود بازارها باید اجازه پیدا کنند برمبنای شایستگی رقابت کنند و این مسئولیت بر عهده بازیگران بزرگ بازار (در پرونده فعلی، گوگل است) که رفتارشان مانع رقابت برمبنای شایستگی نشود و گوگل را به سبب شیوه های ضد انحصارطلبی و بمنظور وادار کردن این شرکت آمریکایی برای تغییر رویکردش در قبال پلت فرم اندروید، ۱۳.۳۸ میلیارد روپیه (۱۶۱.۹۵ میلیون دلار)، جریمه کرده بود.

در جلسه دادگاه تجدیدنظر، آبشیک مانو سینگوی، وکیل گوگل کوشش کرد اجرای حکم صادره را متوقف کرده یا تاریخ اجرای آنرا به پس از ۱۹ ژانویه به تعویق بیاندازد. وی مدعی شده بود تصمیم کمیسیون رقابت هند، گوگل را ناچار خواهدنمود مدل کسب وکار خودرا تغییر دهد و به ضرر مصرف کنندگان تمام خواهد شد اما دادگاه با این درخواست موافقت نکرد.

گوگل در اظهارنامه خود به دادگاه اعلام نموده بود واحد تحقیقات کمیسیون رقابت هند، بخشهایی از حکم اتحادیه اروپا مقابل این شرکت آمریکایی درباب سوءاستفاده از موقعیت برتر بازار سیستم عامل اندروید را کپی برداری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل همین طور برای جریمه ۱۱۳ میلیون دلاری، درخواست تجدیدنظر کرده است. کمیسیون رقابت هند، گوگل را به سبب استفاده از شیوه های ضدانحصارطلبی در این کشور، ۱۱۳ میلیون دلار جریمه کرد و به این شرکت فرمان داده است طراحان اپلیکیشن را از استفاده از سیستم پرداخت غیرگوگل در این کشور منع نکند.

منبع:

1401/10/14
14:18:27
5.0 / 5
577
تگهای خبر: آنلاین , بازی , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک