سایت شیک : طراحی سایت
درخواست صنف فناوران رایانه:

کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

کالاهای فناوری را از مالیات معاف کنید

به گزارش سایت شیک، رئیس اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران اظهار داشت که فعالان حوزه آی تی سال هاست این درخواست را مطرح کرده اند که کالای فناوری از مالیات معاف شود.


محمدرضا فرجی تهرانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: کالای آی تی در بسیاری از کشورهای درحال توسعه از مالیات و مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند، چونکه این محصولات در ارتباط با توسعه و آموزش هستند.
وی ادامه داد: در میان کشورهای توسعه یافته اروپایی هم حتی هلند که بالاترین مالیات را دارد، اما کالای آی تی در این کشور هم از مالیات بر ازش افزوده معاف هستند.
فرجی با اشاره به اینکه کالاهای آی تی به پیشرفت جامعه، زیرساخت سازمان ها و توسعه علم کمک می نماید، اظهار نمود: در ایران که ماخذ واردات آن پنج درصد است، ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده رقم هنگفتی است. اگر دولت این کالا را بعنوان سوبسید از مالیات معاف کند، به این صنف کمک خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه فقط در تهران بیشتر از ۳۰۰۰ عضو جوازدار دارد و عده ای هم بدون جواز کار می کنند، خاطرنشان کرد: نرخ سود واحدهای صنفی بین یک تا دو درصد است. شاید در عمده فروشی ها تا چهار درصد هم باشد. این در شرایطی است که این صنف حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد به دولت مالیات پرداخت می کند.
منبع:

1401/10/07
22:25:19
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک