سایت شیک : طراحی سایت
در دیدار وزرای نیرو و ارتباطات مطرح شد؛

همکاری دو وزارتخانه برای تسریع در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار

همکاری دو وزارتخانه برای تسریع در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار

سایت شیک: در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر نیرو به همکاری این وزارتخانه برای تسریع در پروژه ملی فیبرنوری منازل و کسب وکارها تاکید گردید.به گزارش سایت شیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بامداد امروز (سه شنبه) عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میزبان علی اکبر محرابیان وزیر نیرو بود و در این دیدار درباره ی همکاریهای مشترک بحث و تبادل نظر شد.
در این دیدار که با حضور معاونان این دو وزارتخانه برگزار شد، وزیر ارتباطات با تشریح ماموریت های وزارت ارتباطات در زمینه های مختلف، به پروژه شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از اولویت های مهم دولت اشاره نمود و اظهار داشت: در یک سال قبل دولت سیزدهم پیشرفت این پروژه به حدود ۶۰ درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خدمات متنوع و باکیفیت در یک بستر امن و پرسرعت به مردم ارائه می شود.
وزیر ارتباطات به برنامه ریزی وزارت ارتباطات جهت راه اندازی چهار قطب مرکز داده در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: برای تامین برق این ۴ مرکز به عنوان مراکز قطب داده کشور نیاز به همکاری وزارت نیرو دارد.
زارع پور به پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها به عنوان یکی دیگر از اولویت های دولت برای ۳ سال آینده اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه به عنوان یک پروژه راهبردی و ملی نیاز مردم به سرعت های بالای چند صد مگابیت برثانیه را تامین می کند. ضمن این که توسعه نسل های جدید تلفن همراه نیازمند تامین شبکه فبیرنوری است.
وزیر ارتباطات با تاکید به این که انجام این پروژه می تواند ارتباطات پایدار کشور را تا چند دهه آینده بیمه کند، از وزیر نیرو خواست تا زیرساختهای وزارت نیرو به کمک این پروژه بیایند.
وزیر ارتباطات از وزارت نیرو به عنوان یکی از دستگاه های پیشرو در پیوستن به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند قدردانی نمود.
علی اکبر محرابیان نیز در این نشست با اشاره به پیشرفت های شبکه ملی اطلاعات، این پیشرفت را امید بخش دانست و اصرار کرد که برای اطلاع مردم باید درباره ی این شبکه اطلاع رسانی بهتری شود.
وی با بیان آمادگی کامل برای همکاری در پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها، اضافه کرد: هر امکانی که در اختیار وزارت نیرو است جهت استفاده در این پروژه در اختیار قرار می گیرد.
وزیر نیرو، باتوجه به جهت گیری وزارت نیرو برای بهره گیری حداکثری از تکنولوژیهای جدید برای هوشمند سازی این وزارتخانه، قرائت کنتور، ارسال لحظه ای و فرمان پذیری را برای مدیریت مصرف مهم عنوان نمود و اظهار داشت: اولویت ما هوشمند سازی کنتور ۵ میلیون مشترک پر مصرف است که می توانیم در این عرصه نیز با وزارت ارتباطات همکاری داشته باشیم.
بر اساس این گزارش، در این نشست معاونین دو وزیر نیز مباحثی را درباره ی نوع شیوه همکاری دو وزارتخانه و مسائل در رابطه با آن مطرح نمودند و در آخر قرار شد مدل همکاری برای پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها ظرف چند روز آینده بین معاونین این دو وزارتخانه به تفاهم برسد.منبع:

1401/09/23
11:18:22
5.0 / 5
586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک