سایت شیک : طراحی سایت
با ابلاغ آیین نامه؛

جزئیات پشتیبانی از فریلنسرهای حوزه اقتصاد دیجیتال

جزئیات پشتیبانی از فریلنسرهای حوزه اقتصاد دیجیتال

به گزارش سایت شیک، آئین نامه پشتیبانی از فریلنسران فعال در حوره اقتصاد دیجیتال از جانب وزیران عضو کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال تصویب و توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، وزیران عضو کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، آئین نامه پشتیبانی از آزادکاران فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور را اخیرا تصویب کردند. این آئین نامه تسهیلات متفاوتی همچون بیمه تأمین اجتماعی، دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی و... برای آزادکاران و یا فریلنسرها در نظر گرفته است.
براساس این آئین نامه، فرد آزادکار به شخصیت حقیقی اصلاح می شود که در استخدام شرکت یا مجموعه خاصی نیست و به شکل پروژه و پاره وقت به صورت حق الزحمه ای در داخل کشور برای کارفرما های مختلف در داخل و خارج از کشور در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه فنی و راهبری کسب و کار های دیجیتال کار میکند.
آنطور که در ماده ۱۰ این آئین نامه آمده است، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است با همکاری وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری نسبت به طراحی دوره های مهارتی کوتاه مدت تخصصی مورد نیاز فارغ التحصیلان رشته های در رابطه با اقتصاد رقومی یا همان دیجیتال و فعالان این حوزه اقدام نماید.
در این ماده گفته شده دوره های طراحی شده با استفاده از ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دانشگاه جامع علمی کاربردی و مراکز آموزش تخصصی بخش غیر دولتی اجرا می گردد.
در ماده دیگر این آئین نامه تاکید گردیده است که صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری بانکهای عامل مجاز شده، سازوکاری برای اعطای تسهیلات به سکوهای آزادکاری که مشمول دریافت تسهیلات از صندوق مورد اشاره هستند، برای پشتیبانی از اشخاص اعتبارسنجی شده در پایگاه، طراحی و اجرا کنند.
در ماده نهم این آئین نامه آمده است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و وزارت خانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و علوم، تحقیقات و فناوری، با استفاده از ظرفیت سکوهای آزادکاری و به منظور عرضه خدمات مشاوره امور قراردادی، بازاریابی، حقوقی و بیمه ای با رعایت قوانین نسبت به ایجاد میز خدمت آزادکاری در پارک های علم و فناوری کشور، مراکز نوآوری یا سایر مکانهای مرتبط ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این آئین نامه اقدام نمایند.منبع:

1401/09/07
13:51:02
5.0 / 5
622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک